Gabor Sztaniszláv - Dyrektor Generalny Amgen Polska

i

Autor: Materiały prasowe Gabor Sztaniszláv - Dyrektor Generalny Amgen Polska

Firma Amgen ma nowego dyrektora. Został nim Gábor Sztaniszláv

2018-09-18 16:44

Firma Amgen poinformowała, że nowym dyrektorem generalnym Amgen w Polsce został Gábor Sztaniszláv. Swoje obowiązki przejął 1 września 2018 roku. Nowy szef medycznej firmy ma 20 lat doświadczenia zawodowego w branży farmaceutycznej zdobytego m.in. na Węgrzech i w Rumunii oraz w strukturach międzynarodowych Amgen. 

Gábor Sztaniszláv jest absolwentem farmacji na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie oraz MBA na Uniwersytecie w Durham w Wielkiej Brytanii. Karierę w firmie Amgen rozpoczął w sierpniu 2009 roku. Objął wtedy stanowisko kierownika wyższego szczebla na Węgrzech, gdzie zajmował się między innymi kontrolą wydajności sprzedaży oraz był odpowiedzialny za opracowywanie planów rozwoju produktów, a także koordynował działania marketingowe.

W roku 2013 został powołany na funkcję dyrektora generalnego w Rumunii, a jednocześnie powierzono mu obowiązki managera sprzedaży leków immuno-onkologicznych w północno-wschodniej Europie. Kolejnym szczeblem kariery było stanowisko w europejskiej centrali Amgen - dyrektora odpowiedzialnego we wszystkich krajach Europy za projekt mający na celu budowanie jakościowych relacji z partnerami biznesowymi firmy. Na początku września tego roku Gábor Sztaniszláv objął funkcję dyrektora generalnego Amgen w Polsce.

- Współpracując z wysoko wykwalifikowaną polską kadrą, będę kontynuować misję szeroko pojętej służby pacjentom. Jestem przekonany, że moje doświadczenia z pracy w krajach, przed którymi stoją podobne wyzwania – takich jak Węgry i Rumunia - pomogą mi w rozwijaniu organizacji Amgen w Polsce. Wierzę, że będziemy wspólnie kontynuować z sukcesem działania na rzecz ułatwienia polskim pacjentom dostępu do innowacyjnych leków i nowoczesnych terapii – mówi Gábor Sztaniszláv.

Amgen koncentruje się na obszarach o dużych, niezaspokojonych potrzebach medycznych. Wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie, firma tworzy rozwiązania terapeutyczne, które mają pozytywny wpływ na wyniki zdrowotne i znacząco poprawiają jakość życia - czytamy w komunikacie prasowym firmy.

Prowadząc od 1980 roku pionierskie projekty biotechnologiczne, Amgen stał się jedną z wiodących na świecie, niezależnych firm biotechnologicznych. Firma przekonuje, że dociera do milionów pacjentów na całym świecie i opracowuje innowacyjne leki o przełomowym potencjale.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze