Flixbus

i

Autor: materiały prasowe Flixbus

FlixBus Polska wraca na drogi z rozszerzonymi standardami bezpieczeństwa

2020-05-25 14:54

28 maja FlixBus Polska wznawia działalność operacyjną na wybranych trasach krajowych i międzynarodowych. Bilety na połączenia m.in. do Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Berlina, Hamburga czy Amsterdamu dostępne są już w systemie rezerwacyjnym. Dodatkowo, spółka wprowadza rozszerzone standardy i wymogi bezpieczeństwa, aby zapewnić swoim pasażerom i pracownikom maksymalną ochronę przed potencjalnym ryzykiem.

– W pierwszej kolejności wznawiamy połączenia, na które widzimy największe zapotrzebowanie wśród naszych pasażerów i których uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na poszczególnych granicach. Są to przede wszystkim kierunki do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Uruchomienie kolejnych połączeń będzie odbywało się sukcesywnie w najbliższych tygodniach, aby ponownie udostępnić naszym pasażerom największą sieć połączeń autobusowych w Polsce i Europie – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

ZOBACZ TEŻ: Podróż pociągiem w masce i co drugie miejsce wolne. PKP Intercity uruchamia kolejne połączenia

W ramach sześciu regularnych połączeń FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja, będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast, w tym 14 w Polsce i 19 w Niemczech i Holandii. Wśród głównych kierunków znajdą się:

·        Polska: Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Kielce, Rzeszów, Przemyśl

·        Niemcy i Holandia: Berlin, Hamburg, Hanower, Brema, Dortmund, Drezno, Bonn, Amsterdam

– Na odcinkach krajowych w dalszym ciągu będziemy stosować się do zaleceń rządowych dotyczących limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów. Przypominamy też o sprawdzaniu aktualnych wytycznych rządowych dotyczących przekraczania granic i konieczności posiadania odpowiednich dokumentów – dodaje Leman.

Dodatkowo, 28 maja ruszą także wybrane kursy krajowe niemieckiego oddziału FlixBusa, dzięki czemu będą one uzupełnieniem oferty polskiej – z jedną przesiadką będzie można dostać się m.in. do Monachium, Frankfurtu n. Menem, Lipska czy Stuttgartu. Polska i Niemcy to kolejne rynki FlixBusa, na których spółka wznawia działalność operacyjną. Wcześniej w tym miesiącu pierwsze kursy krajowe FlixBusa wystartowały w Czechach, Chorwacji i Portugalii.

Rozszerzone standardy i wymogi bezpieczeństwa we FlixBusie
Wraz ze wznowieniem procesu powracania na europejskie drogi, FlixBus postanowił rozszerzyć standardy i wymogi bezpieczeństwa w celu zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerów, kierowców i pracowników FlixBusa przed potencjalnym ryzykiem.

– Zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Komisji Europejskiej oraz krajowych organów państwowych, opracowaliśmy szereg procedur, które będą ściśle przestrzegane od momentu wznowienia połączeń we wszystkich 31 krajach, w których operuje spółka i będą systematycznie wdrażane we współpracy z partnerami autobusowymi – komentuje Konrad Bąbliński, dyrektor ds. bezpieczeństwa we FlixMobility – Będą one dotyczyć m.in. profesjonalnej dezynfekcji pojazdów po każdym kursie, obowiązku zakrywania nosa i ust na pokładzie przez pasażerów i kierowców czy zmian w odprawie polegających m.in. na wyłącznie cyfrowej kontroli biletów, bezdotykowej inspekcji dokumentów uprawniających do podróży, obowiązkowej dezynfekcji rąk przez pasażerów przy wejściu do pojazdu czy zachowaniu 2-metrowych odstępów przy umieszczeniu bagażu w luku i wejściu na pokład.

Główne elementy rozszerzonych standardów i wymogów bezpieczeństwa we FlixBusie:

·        Profesjonalna, kompleksowa dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel FlixBusa na głównych dworcach.

·        Zwiększona częstotliwość wymiany filtrów klimatyzacji, częstsza wentylacja wnętrza.

·        Obowiązek noszenia maseczki lub zasłaniania ust i nosa przez pasażerów podczas odprawy oraz podróży FlixBusem.

·        Cyfrowa kontrola biletów i bezdotykowa inspekcja dokumentów przy wejściu na pokład.

·        Obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu. Wejście na pokład odbywa się wyłącznie środkowymi drzwiami, a środek dezynfekujący będzie udostępniony przez przewoźnika.

·        Załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu pojazdu wyłącznie pod nadzorem personelu FlixBusa z uwzględnieniem 2-metrowych odstępów.

·        Dostępna do rezerwacji odpowiednio zmniejszona liczba miejsc w pojazdach zgodnie
z wymogami obowiązującymi w danym kraju.

·        Wyłączenie z możliwości rezerwacji i zajmowania miejsc w pierwszym rzędzie bezpośrednio za kierowcą.

·        Kierowcy i personel stacyjny FlixBusa wyposażeni w środki ochrony indywidualnej (m.in. maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji).

·        Tymczasowe zamknięcie toalet pokładowych (zapewnione dodatkowe postoje).

·        Punkty stacjonarne FlixBus wyposażone w dodatkowe przesłony oddzielające pasażerów i pracowników, obowiązują limity osób mogących przebywać jednocześnie w punkcie.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Taksówki na wynajem i kursy międzymiastowej. iTaxi dostosowuje się do "nowej normalności"

Linie FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja 2020:

·        057 Szczecin – Berlin

Szczecin główny – Berlin Tegel – Berlin ZOB

·        1261/N1261 Warszawa – Kraków – Zakopane

Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Zakopane

·        N1360: Medyka – Brema

Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Cottbus – Berlin – Hamburg – Brema

·        N20: Medyka – Amsterdam

Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Drezno – Chemnitz – Giessen – Siegen – Bergisch Gladbach – Leverkusen – Dusseldorf – Duisburg – Amsterdam

·        N1320: Warszawa – Bonn

Warszawa – Konin – Poznań – Berlin – Hanower – Dortmund – Bochum – Essen – Duisburg – Düsseldorf – Leverkusen – Kolonia Lotnisko – Bonn

·        1322: Warszawa – Hamburg

Warszawa – Poznań – Świebodzin – Berlin SXF – Berlin Sudkreuz – Berlin ZOB – Hamburg

Super Raport 25 V (goście: Gawkowski, Karczyński)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze