FlixBus przywraca kolejne połączenia. Od 2 czerwca ponad 70 linii w ofercie

2021-05-27 10:58
 Flixbus
Autor: materiały prasowe Flixbus

Po udanym wznowieniu operacji, FlixBus Polska uruchamia kolejne połączenia. Od 2 czerwca „zielona” oferta powiększy się o ponad 30 linii, wśród których znajdą się nowe turystyczne kierunki takie jak Wilno, Kołobrzeg, Gdańsk, Ustrzyki Dolne, Mrzeżyno czy Ustronie Morskie. Dodatkowo zwiększona zostaje częstotliwość kursów na najpopularniejszych relacjach np. Warszawa – Berlin. Bilety już są dostępne w sprzedaży, a zaktualizowana oferta umożliwia bezpośrednie podróże do 104 miast w Polsce i ponad 100 za granicą.

Nowy rozkład jazdy Flixbusa

Od 2 czerwca w ramach siatki FlixBusa kursować będzie ponad 70 regularnych linii. Tym samym liczba zielonych autobusów na drogach wzrasta do 98 pojazdów, a kursy realizowane są w ramach współpracy z 27 lokalnymi partnerami autobusowymi. Najpopularniejsze i nowe destynacje dostępne po kolejnym etapie odmrażania:

Krajowe: Jelenia Góra, Bydgoszcz, Płock, Sandomierz, Elbląg, Szczecin, Białystok, Przemyśl

Zagraniczne: Wilno, Salzburg, Odessa, Kijów, Paryż, Wiedeń, Monachium, Kolonia, Lyon

Sezonowe: Mrzeżyno, Ustronie Morskie, Ustrzyki Dolne, Sopot, Szczawnica, Augustów, Kołobrzeg

- Od ogłoszonego w połowie maja restartu obserwujemy stale rosnący popyt na podróżowanie, co nas bardzo cieszy. Zniesienie limitu pasażerów w transporcie publicznym daje nam o wiele większe możliwości rozbudowy oferty i zgodnie z zapowiedziami sukcesywnie uruchamiamy kolejne linie, aby niezwłocznie przywrócić pasażerom jak największy wybór. – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. – Oferta dostępna od 2 czerwca to już prawie 50% naszej docelowej siatki na tegoroczny sezon, a tymczasem my i nasi partnerzy autobusowi pracujemy nad tym, aby znaczną część pozostałych planów wdrożyć jeszcze przed wakacjami.

ZOBACZ: Bon turystyczny wciąż działa! Sprawdź, komu przysługuje i za jakie usługi można nim zapłacić

Piłkarze przyjechali do Opalenicy! Musieli przejść testy na koronawirusa!

Odbudowa oferty również na Ukrainie i w krajach bałtyckich

Mimo że plan odbudowy oferty został podzielony na kilka większych etapów, to niektóre nowe połączenia pojawiają się w sprzedaży sukcesywnie, tydzień po tygodniu, aby pasażerowie mogli planować przejazdy z odpowiednim wyprzedzeniem. Wzmożone prace nad rozwojem siatki prowadzi również ukraiński oddział FlixBusa, który w ostatnim czasie włączył do oferty 17 linii, realizując kursy m.in. na takich relacjach jak: Warszawa – Lwów - Kijów, Odessa – Praga czy Czerniowce – Wrocław. Szersza ekspansja zaplanowana jest również na Litwie, Łotwie i w Estonii, które w zeszłym roku zadebiutowały w ofercie przewoźnika. Bezpośrednio z Polski ma być dostępnych ponad 20 miast krajów bałtyckich, a szczegóły tej siatki zostaną ogłoszone już 2 czerwca. 

Wspieranie lokalnej gospodarki poprzez promocję polskich miast 

W czerwcu uruchomiona zostanie zapowiadana przez FlixBusa kampania #zaflixuj się w Polsce, realizowana we współpracy z urzędami, biurami promocji miast i lokalnymi organizacjami turystycznymi, której celem jest promocja podróży po Polsce. W ramach inicjatywy organizowane będą konkursy i inne akcje promocyjne, m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Rzeszowie i Poznaniu, a w całej Polsce zostanie rozdanych milion ulotek zawierających vouchery zniżkowe na przejazd FlixBusem oraz informacje turystyczne dotyczące regionów biorących udział w akcji.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE