Poczta Polska

i

Autor: "Super Express"

Kolejny wzrost wynagrodzeń w Poczcie Polskiej

2018-07-24 16:21

Poczta Polska podpisała porozumienie ze związkami zawodowymi. Wynagrodzenia wypłacane pracownikom mają wzrosnąć średnio o ponad 226 złotych miesięcznie. To już kolejne z porozumień na mocy, których pensje brutto, z uwzględnieniem aktualnej podwyżki, wrosną łącznie o blisko 1200 złotych.

Jak podaje Poczta Polska wynagrodzenia mają wzrosnąć o 172 złote. Łącznie z dodatkiem stażowym, premią roczną i innymi składnikami wynagrodzenia, na których wysokość wpływa wynagrodzenie zasadnicze, podwyżka średnio na etat wyniesie 226 złotych brutto.   

Podwyżki, wypłacone w formie wyrównania od czerwca bieżącego roku, otrzymają wszyscy pracownicy Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy, których wynagrodzenie zasadnicze wynosi mniej niż 5 tys. zł brutto. Należy podkreślić, że pracownicy Poczty Polskiej mogą liczyć także na regularnie wypłacane premie, a także premię roczną czyli „trzynastkę”.

- Porozumienie to kolejny element systematycznego wzrostu wynagrodzeń w Poczcie Polskiej oraz kompromis uwzględniający oczekiwania  pracowników i możliwości finansowe firmy, w tym jej stabilność finansową. Zarządowi Spółki zależy na tym, aby firma była dobrym i cenionym pracodawcą, który oprócz coraz wyższych stawek oferuje jasne zasady wynagradzania, umowy o pracę, regularnie wypłacane premie miesięczne, coroczne trzynastki, dodatek za staż pracy w firmie oraz benefity wypłacane w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych – mówi  Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej.  

Wzrośnie także minimalne wynagrodzenie zasadnicze kierowców samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. Będą oni otrzymywać 3 200 złotych brutto. Obecna podwyżka jest szóstą, którą otrzymają pracownicy w latach 2016-2018. Łącznie w  tym czasie ich pensje zasadnicze wzrosną prawie o 700 zł, a z pochodnymi o ok. 1200 zł. Tylko w tym roku Poczta Polska na podwyżki dla pracowników przeznaczy kwotę ok. 150 mln złotych. W ujęciu rocznym podwyżka wpłynie na wzrost kosztów wynagrodzeń o ok. 255 mln złotych.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze