Flixbus

i

Autor: materiały prasowe Flixbus

Koronawirus w Polsce. Jak wygląda transport po odmrożeniu gospodarki? Flixbus podsumowuje

2020-08-05 16:20

FlixBus, lider na rynku międzymiastowych połączeń autobusowych w Polsce i Europie, podsumował etap odmrażania swojej siatki połączeń. Obecnie bezpośrednio z Polski można dotrzeć aż do 250 miast w 15 krajach Europy. Wśród najpopularniejszych kierunków znajdują się m.in. Wrocław, Kraków, Praga, Wilno, Kołobrzeg i Split. Połączenia FlixBusa obsługuje blisko 30 lokalnych partnerów autobusowych.

Przywracanie poszczególnych połączeń we FlixBusie rozpoczęło się 28 maja 2020 i sukcesywnie z każdym tygodniem dodawane były kolejne linie. Aktualnie polska siatka połączeń FlixBusa obejmuje ponad 120 kierunków krajowych i blisko 130 europejskich, w tym w Niemczech, Francji, Chorwacji, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, do których połączenia z Warszawy zostały uruchomione 16 lipca.

- Jest to najtrudniejszy sezon w naszej historii, ale dzięki analizie danych mogliśmy błyskawicznie odbudować naszą ofertę – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich – Te wakacje są też na pewno bardziej intensywne i wymagające niż poprzednie – więcej czasu zabierają analizy ruchu i popytu oraz dopasowanie do cały czas zmieniających się obostrzeń, dużo ostrożniejsi są też pasażerowie, którzy z rezerwacją biletu często czekają do ostatniej chwili. Sierpień pod tym względem może być jeszcze trudniejszy, bo mogą wrócić kolejne restrykcje.

Bezpieczne podróżowanie
Wraz ze wznawianiem połączeń, FlixBus wprowadził też rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, obejmujące przede wszystkim profesjonalną dezynfekcję pojazdów po każdej podróży oraz obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas podróży.

ZOBACZ TAKŻE: Bon turystyczny 2020. Jak odebrać bon turystyczny przez konto w banku? [WNIOSEK]

- Świadomi obaw związanych z korzystaniem z transportu publicznego, niezwłocznie wprowadziliśmy szereg procedur, mających na celu maksymalną ochronę pasażerów i kierowców w czasie podróży – przyznaje Leman – Aktualnie możemy mówić o ruchu na poziomie 40% w porównaniu z poprzednim sezonem, co biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, uważamy za niezły wynik.

Wśród miejscowości, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród pasażerów podróżujących z Polski w tym sezonie znajdują się:

·        Kierunki krajowe: Wrocław, Poznań, Warszawa, Szczecin, Lublin, Kraków

·        Kierunki zagraniczne: Praga, Budapeszt, Berlin, Amsterdam, Kijów, Wilno, Bratysława, Monachium,

·        Kierunki wakacyjne: Białka Tatrzańska, Zakopane, Gdańsk, Kołobrzeg, Ostróda, Split, Poprad

Połączenia FlixBusa w Polsce obsługuje blisko 30 lokalnych przewoźników, dysponujących flotą ponad 160 autobusów.

Nowości i usprawnienia technologiczne

Dla zwiększenia komfortu podróży FlixBus opracował też nowe narzędzie, umożliwiające sprawdzenie poziomu zapełnienia autobusu na danej trasie. Dzięki temu pasażerowie mogą zdecydować z wyprzedzeniem i na podstawie aktualnego obłożenia, czy zarezerwować bilet na dany przejazd, czy skorzystać z alternatywnego połączenia. Udoskonalona została również funkcja „Gdzie jest mój FlixBus?”, która pozwala  zweryfikować  położenie autobusu wybranego kursu w czasie rzeczywistym. Przy zakupie biletu pasażerowie mają także możliwość rezerwacji dodatkowego, wolnego miejsca obok siebie. Dzięki temu mogą korzystać z większej przestrzeni i czuć się bardziej komfortowo w kwestii zachowania bezpiecznej odległości od pozostałych podróżujących.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze