Bon turystyczny 2020. Jak odebrać bon turystyczny przez konto w banku? [WNIOSEK]

2020-08-05 10:34 Łukasz Trybulski
Czy można sprzedać bon turystyczny?
Autor: Kacper Kowalski / Forum Czy można sprzedać bon turystyczny?

Bon turystyczny 2020 WNIOSEK. Od 1 sierpnia Polacy mogą korzystać już z bonu turystycznego. Aby go otrzymać niezbędne jest zalogowanie się do portalu PUE ZUS. Zrobimy to za pomocą profilu zaufanego. Z pomocą przychodzą instytucje finansowe. Aby aktywować bon turystyczny w PUE ZUS wystarczy zalogować się na swoim koncie w bankowości elektronicznego.

Bon turystyczny. Jak złożyć wniosek?
Polski Bon Turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin i polskiej branży turystycznej, będąca dopłatą do wypoczynku. Bon ma wartość 500 zł i przypada na każde dziecko do 18 r. życia. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności wartość bonu wynosi 1000 zł. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r. Jest dostępny na platformie PUE ZUS, do której można się zalogować m.in. za pośrednictwem serwisu internetowego Millenet Banku Millennium. Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Bon w postaci 16-cyfrowego kodu klient otrzymuje na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

ZOBACZ KONIECZNIE: Bon turystyczny 2020: Jak dostać pieniądze na wakacje?

Jak aktywować bon turystyczny?
- Po wejściu na PUE rodzice uzupełniają dane kontaktowe. Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em – mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Klienci Banku Millennium mogą się zalogować do platformy PUE ZUS za pomocą Millenetu na trzy różne sposoby:

- po przekierowaniu bezpośrednio ze strony logowania PUE ZUS,

- po przekierowaniu ze strony Profilu Zaufanego,

- po zalogowaniu do Millenetu, w zakładce MilleUrząd > PUE ZUS i jednorazowej zgodzie na ten sposób logowania do PUE ZUS.

Profil zaufany. Co to jest?
Do aktywacji bonu turystycznego w PUE ZUS potrzebny jest jednak profil zaufany. Usługę tę bezpłatnie można aktywować w systemach bankowości elektronicznej następujących banków: T-Mobile Usługi Bankowe, PKO Bank, inteligo, Santander Bank Polska, Bank Pekao, mBank, ING, Millennium Bank, Alior Bank i wybranych bankach spółdzielczych. Aby tego dokonać, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, przejść do zakładki e-Urząd i postępować zgodnie z instrukcjami.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze