Korzystne pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorców

2012-05-15 4:00

Jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz środków finansowych na sfinansowanie inwestycji? Odpowiedzią na twoje potrzeby może być specjalna oferta przygotowana przez Fundusze Pożyczkowe, które najczęściej mają charakter regionalny, tak jak np. Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o., który został powołany przez samorząd województwa mazowieckiego.

Kto może dostać pożyczkę

O pożyczki mogą starać się drobni przedsiębiorcy oraz ci, którzy dopiero zamierzają założyć własną firmę, a dla których dostęp do kredytów bankowych na warunkach komercyjnych jest niemożliwy lub bardzo utrudniony. Wniosek o pożyczkę mogą złożyć także absolwenci, którzy wcześniej zarejestrują działalność gospodarczą, oraz osoby bezrobotne. Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy ściśle współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy i bierze aktywny udział w organizowanych spotkaniach z osobami bezrobotnymi, szukającymi wsparcia przy założeniu własnej firmy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Fundusze pożyczkowe współpracujące z PARP i Krajowym Systemem Usług to wiarygodny, bezpieczny i sprawdzony partner dla firm w ich biznesie. Zaletą korzystania z ich usług jest indywidualne podejście do wnioskującego o pożyczkę podmiotu oraz możliwość uzyskania wsparcia w początkowym okresie rozwoju firmy. Dla wielu lokalnych, początkujących przedsiębiorców fundusze pożyczkowe stanowią jedyną szansę zaistnienia na rynku, trwania i dalszego rozwoju.

Wsparcie na Mazowszu

Wsparcie dla przedsiębiorców z terenu woj. mazowieckiego oferuje Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy, który działa już na rynku od 2004 roku. Przez swoją działalność wspiera rozwój lokalnej i regionalnej przedsiębiorczości przez wzrost jej konkurencyjności i innowacyjności. Wdrożył on standard organizacyjny oraz standard świadczenia usług pożyczkowych. Działa na podstawie regulaminu działalności pożyczkowej i przestrzega zasad etyki zawodowej. Dlatego jest bezpiecznym i korzystnym sposobem na pozyskanie kapitału.

Korzystna oferta

W odróżnieniu od klasycznych kredytów bankowych MRFP oferuje korzystniejsze warunki oprocentowania, okresu spłaty i zabezpieczenia. Zaletą Funduszy jest brak skomplikowanych i długotrwałych procedur. Najczęściej jako zabezpieczenie pożyczki wystarczają poręczenie kogoś z rodziny czy partnera w biznesie albo zabezpieczenia majątkowe, takie jak hipoteka czy zastaw. Maksymalna kwota pożyczki w Mazowieckim Regionalnym Funduszu Pożyczkowym wynosi nawet 500 000 zł. Może być ona rozłożona nawet na 60 korzystnie oprocentowanych rat. Jako wkład własny wymagane jest jedynie 5 proc. kwoty wnioskowanej pożyczki. Niezwykle korzystną dodatkową opcją w Funduszach jest możliwość spłacania samych odsetek przez pierwsze sześć miesięcy.

Uwaga!
Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę www.korzystnepozyczki.pl i www.mrfp.pl lub odwiedź Fundusz osobiście. W placówce pracownik Funduszu udzieli ci wyczerpujących informacji

Najnowsze