Lidl

i

Autor: fot. EAST NEWS Lidl

Lidl wycofuje ze sprzedaży skażoną paprykę!

2018-07-29 16:46

Lidl wycofuje ze sprzedaży skażoną paprykę! Jak informuje niemiecka sieć dyskontów, z półek sklepowych znika słodka papryka. Lidl Polska informuje, że w warzywie został przekroczony dopuszczalny poziom związku chemicznego, który może spowodować zatrucie pokarmowe.

Lidl wycofuje swój produkt
Jak podaje TVN24 BiŚ, wewnętrzne badania Lidla wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu. W związku z powyższym firma Lidl Polska podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu "Papryka słodka, luz" o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 roku - informuje Lidl Polska w oświadczeniu.

Co może grozić komuś, kto zjadł wspomnianą paprykę? Dyskont wyjaśnia, że w konsekwencji może dojść do wystąpienia łagodnych i przejściowych objawów, takich jak: częstsze oddawanie moczu, biegunka. - Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu - dodano.

Niemiecka sieć dyskontów zachęca wszystkich klientów, którzy zakupili towar, aby zwrócili go sklepu. - Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl po okazaniu paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony. 

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu "Papryka słodka, luz" o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 r. Wszystkie inne produkty, z uwzględnieniem innych papryk słodkich, sprzedawane przez Lidl w Polsce nie są objęte wycofaniem - czytamy w komunikacie.

Źródło: TVN24 BiŚ

Najnowsze