Mikroflota dla najmniejszych przedsiębiorstw i osób prowadzących działalność gospodarczą

2014-12-02 3:00

Mikroflota - produkt z szerokiej oferty kart paliwowych PKN ORLEN to doskonałe rozwiązanie skierowane do najmniejszych przedsiębiorstw oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Oprócz podstawowych korzyści posiadacze kart mogą bezgotówkowo płacić za parkowanie w ponad 30 miastach w całej Polsce, a w niedługim czasie będą mogli rozliczać się bez gotówki także za usługi w serwisach samochodowych.

Prowadzisz samochód, a wskaźnik od paliwa wskazuje rezerwę. Zatrzymujesz się na stacji Orlen lub Bliska. Niestety, nie masz ze sobą gotówki, a na karcie płatniczej nie masz wystarczających środków, by zapłacić za zakup. Jesteś uziemiony. Takiego problemu nie byłoby, gdybyś posiadał kartę - Mikroflota z oferty PKN ORLEN. Koniec z wożeniem gotówki i szukaniem bankomatów. Dzięki tej karcie można bezgotówkowo płacić za zakupy i usługi na stacjach benzynowych nie tylko w Polsce (stacje ORLEN i Bliska), lecz także za granicą - w Czechach na stacjach BENZINA i BENZINA Plus, w Niemczech na stacjach STAR, a na Litwie na stacjach ORLEN.

Dla kogo Mikroflota?

Polski potentat naftowy już od wielu lat prowadzi swój program Flota, który przeznaczony jest dla dużych przedsiębiorstw tankujących co najmniej tysiąc litrów miesięcznie. Płocki koncern wyszedł również naprzeciw oczekiwaniom małych i średnich firm, dla których uruchomiono program BiznesTank - dla tankujących co najmniej 500 litrów paliw miesięcznie. Kwestią czasu było zwrócenie się ze swoją bogatą ofertą flotową także do mikrobiznesów i osób prowadzących jednoosobowe przedsiębiorstwo. - Jeśli więc masz małą firmę lub prowadzisz działalność gospodarczą i szukasz sposobu na wygodne tankowanie, to świetnie trafiłeś - zachęca na swojej stronie Orlen.

Kto skorzysta?

Oprócz bezgotówkowych transakcji na 2,5 tys. stacji benzynowych w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie posiadacze Mikrofloty mają zapewnionych wiele dodatkowych korzyści. Klienci programu oszczędzają mnóstwo czasu przez zarządzanie kartami i dostęp do danych o tankowaniach i fakturach w systemie elektronicznym. Wydatki można kontrolować, nie ruszając się z domu, za pomocą portalu flotowego.Wiadomo, że czas to pieniądz. Korzystniej jest więc rozliczać miesięcznie dwie faktury zamiast dziesięciu. Taką możliwość daje Mikroflota ze zbiorczą fakturą za cały okres tankowania, która pozwala znacznie zmniejszyć obciążenie pracy księgowości w firmie. Dodatkowo ORLEN oferuje odroczony termin płatności, który wpływa na poprawę płynności finansowej firmy.Szczęśliwi posiadacze Mikrofloty zyskują nie tylko na stacjach w sieci ORLEN, ale również na autostradach, miejskich parkingach oraz w niedługim czasie w serwisach mechanicznych. Jak to możliwe? Klienci flotowi PKN ORLEN mają możliwość skorzystania z płatności za bramki autostradowe - czyli płatności za przejazd autostradą.To jednak nie wszystko. W ramach zbiorczych faktur posiadacz karty może rozliczać opłaty za parkowanie w strefach płatnych w ponad 30 dużych miastach kraju - w tym w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Usługa ta działa w ramach systemu mobiParking. W zależności od upodobań kierowca może dokonywać opłat za parkowanie poprzez aplikację mobilną, SMS-a lub szybkimi kodami USSD. Główne zalety usługi to m.in. rozliczanie realnego czasu parkowania, wygodne monitorowanie transakcji i możliwość zdalnego przedłużania parkowania bez potrzeby wracania do samochodu. Dla firmy zarządzającej flotą samochodową korzyścią jest również automatyczne wliczanie opłat parkingowych w koszty firmy poprzez zbiorcze dokumenty finansowe, umożliwiające rozliczenie wydatków za parkowanie wszystkich samochodów służbowych wraz z pozostałymi transakcjami (paliwo, myjnia, autostrady itp.) dokonanymi za pomocą kart paliwowych.

Mikroflota

Mało? To w takim razie trzeba wspomnieć o tym, że z nową kartą ORLEN-u kierowcy nie tylko mogą zaoszczędzić, ale również zadbać o swoje auta. Już niebawem dzięki współpracy z firmą Motointegrator, dysponującą siecią stacji serwisowych InterCars, posiadacze karty Mikroflota bez gotówki będą mogli rozliczać usługi serwisowe w punktach partnera koncernu. Wśród nich należy wymienić: naprawy mechaniczne, przeglądy okresowe, awarie drogowe - pomoc 24h assistance, usługi oponiarskie oraz zakup ogumienia dla pojazdów osobowych i dostawczych, a także obsługę serwisową i drogową dla aut ciężarowych.

Jak założyć kartę?

Wstąpienie do programu jest niezwykle proste i błyskawiczne. Wystarczy zarejestrować się na stronie mikroflota.orlen.pl i wypełnić prosty formularz, w którym należy zawrzeć podstawowe informacje o firmie. Następnie generujemy umowę, drukujemy ją w dwóch egzemplarzach, podpisujemy i wysyłamy - wraz z aktualnymi dokumentami rejestrowymi, na adres podany na stronie internetowej. W niedługim czasie po weryfikacji wniosku ORLEN prześle karty, z którymi podróże służbowe będą dużo prostsze niż wcześniej.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze