PKO Bank Polski

i

Autor: Materiały prasowe PKO Bank Polski

Ogromna kwota na rachunkach PPK prowadzonych przez PKO TFI

2021-01-13 14:24

Uczestnicy Pracowniczych Planów Kapitałowych prowadzonych przez PKO TFI zgromadzili na swoich rachunkach już ponad 1 mld zł. Pół roku wystarczyło na to, aby suma środków zgromadzonych w ramach tego programu emerytalnego w PKO TFI podwoiła się. Blisko pół miliona uczestników PPK już aktywnie oszczędza na emeryturę.

- Obecnie mamy blisko pół miliona uczestników programu, na których rachunki wpłynęły co najmniej pierwsze składki. Liczba takich rachunków w PKO TFI systematycznie wzrasta. Tylko w ciągu miesiąca odnotowaliśmy przyrost o ponad 25 tys. Ten proces potwierdza nasze wcześniejsze prognozy - Program PPK stopniowo zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników i wzbudza coraz większe zaufanie. Przykład pracowników aktywnie w nim uczestniczących wpływa pozytywnie na inne osoby wahające się czy uczestniczyć w PPK – mówi Piotr Żochowski prezes PKO TFI.

Polska znów zieloną wyspą Europy. "Odrobiliśmy całość strat na rynku pracy" [ROZMOWA]

Podsumowanie roku 2020!

W styczniu ruszył ostatni etap wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych. Obejmuje podmioty sektora publicznego oraz małe i mikro firmy. Terminy zawarcia umów dla jednostek sektora publicznego są następujące: do 26 marca 2021 r. umowa o zarządzanie PPK oraz do 10 kwietnia 2021 r. umowa o prowadzenie PPK, dla pozostałych firm terminy zawarcia tych umów to odpowiednio: do 23 kwietnia 2021 r., oraz do 10 maja 2021 r.

Podobnie jak wszystkim partnerom, którzy już skorzystali z możliwości prowadzenia PPK we współpracy z PKO TFI, firma oferuje nowym uczestnikom programu kompleksowe wsparcie w kwestiach merytorycznych i technicznych. Przedsiębiorstwo, bez względu na skalę działania, może korzystać z dedykowanego systemu obsługi zarówno w zakresie dokumentacji kadrowej, jak i indywidualnych kont pracowników. Towarzystwo oferuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie wdrażania PPK, a także obsługę uczestników online (i-fundusze.pl). Uczestnicy PPK korzystający z bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego w serwisie iPKO w którym mogą zarządzać swym rachunkiem osobistym, kartami i innymi produktami posiadanymi w banku, mogą też na bieżąco śledzić stan konta PPK prowadzonego w PKO TFI w ramach usługi Moje aktywa - czytamy w komunikacie prasowym.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze