Daniel Obajtek

i

Autor: Twitter Daniel Obajtek

PKN Orlen idzie na rekord! Najwyższa dywidenda w historii zostanie wypłacona akcjonariuszom

2019-03-20 18:24

Dobra wiadomość dla posiadaczy akcji spółki PKN Orlen. Zarząd naftowego giganta zarekomendował wzrost dywidendy za 2018 r. do poziomu 3,5 zł na akcję. - Odzwierciedla on stabilną sytuację finansową Spółki i efekty wdrożonych planów rozwojowych - chwali się Orlen w komunikacie prasowym. Jednak ostateczną decyzję o wysokości dywidendy podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie.

Rekordowa dywidenda PKN Orlenu
Jeśli zaproponowana wysokość dywidendy spotka się z akceptacją ZWZ Spółki, to w II połowie tego roku koncern wypłaci ok. 1,5 mld zł swoim akcjonariuszom. - PKN Orlen proponuje 22 lipca 2019 roku jako dzień dywidendy oraz 5 sierpnia 2019 roku jako dzień wypłaty dywidendy - czytamy dalej.

- W minionym roku podjęliśmy szereg działań i projektów rozwojowych, które zadecydują o przewadze konkurencyjnej PKN ORLEN w najbliższych latach. Funkcjonujemy w zmiennym otoczeniu, ale dzięki właściwym decyzjom biznesowym utrzymujemy dobrą kondycję finansową. Jesteśmy pewni naszych decyzji i realizujemy je przede wszystkim z myślą o naszych Akcjonariuszach. Dlatego zgodnie z założeniami strategicznymi zarekomendowaliśmy wzrost dywidendy na akcję - podkreślił w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlenu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze