PKO TFI umacnia się na pozycji lidera rynku PPK

2020-10-22 12:23 tryb
pieniądze złotówki
Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

Blisko 750 mln zł wpłat, ponad 400 tysięcy uczestników – PKO TFI umacnia swoją pozycję lidera na rynku Pracowniczych Planów Kapitałowych. PPK funkcjonują już od ponad roku, kończy się właśnie kolejny etap ich wdrażania – do 27 października br. umowy o zarządzanie PPK muszą zawrzeć firmy zatrudniające od 20 do 249 osób.

- Mimo bardzo trudnego roku dla firm i pracowników, z miesiąca na miesiąc w prowadzonych przez nas PPK przybywa zarówno pieniędzy jak i uczestników - zauważa Wilhelm Mikołajczyk, Dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży PKO TFI . Łączne aktywa subfunduszy, w których inwestowane są wpłaty uczestników PPK, sięgają już prawie 750 mln zł. Od początku roku notujemy także wzrost liczby uczestników wpłacających na rachunki PPK – jest ich już ponad 400 tysięcy.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: PKO Bank Polski z tytułem Najlepszy Bank w prestiżowym konkursie

PKO TFI pozostaje liderem na rynku PPK – zarządza aż 41 proc. aktywów w ramach PPK obsługiwanych przez TFI i blisko 35 proc. całości aktywów rynku PPK (na koniec września br.). Pozycję tę Towarzystwo osiągnęło dzięki wyjątkowej, kompleksowej ofercie oraz sprawnemu wdrażaniu i obsłudze PPK.

- Nasze doświadczenia z wprowadzaniem PPK w największych przedsiębiorstwach, znakomicie pomagają nam we wdrażaniu kolejnych firm zatrudniających od 20 do 249 osób. To już ostatni dzwonek na zawarcie umów o PPK przez te firmy. W ostatnich dniach podpisywania umów o zarządzanie, zwłaszcza w obliczu zaostrzenia pandemii, naszym olbrzymim atutem jest znakomity system internetowy i-PPK. Korzystając z niego, umowę o zarządzanie można zawrzeć w ciągu kilku minut i nie jest do tego potrzebny żaden papierowy dokument. Tak samo zawierane są umowy o prowadzenie PPK czyli zapisywanie pracowników oraz realizowanie wdrożeń w firmach. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy bogatą bibliotekę materiałów edukacyjnych instruktażowych – także w formie przystępnych infografik, animacji i najchętniej wykorzystywanych filmów wideo – dodaje Wilhelm Mikołajczyk.

Najnowsze