Planujesz otworzyć własny biznes. Postaw na biuro mobilne!

2020-08-04 10:23 Danuta Rawicka

Koronawirus nie odpuszcza, a praca zdalna nabiera znaczenia. Rząd zapowiedział już wprowadzenie pracy zdalnej na stałe do kodeksu pracy. Nie tylko zapewnia ona pracownikom większe bezpieczeństwo, ale dodatkowo pozwala zredukować koszty prowadzenia biznesu, co jest ważne szczególnie w czasach zarazy. Odpowiedzią na pandemiczne wyzwania może być mobilne biuro, dostosowane do prowadzenia spotkań z klientami w terenie, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Zastanów się, czy nie skorzystać z usług biura mobilnego.

Jak wygląda mobilne biuro?

Mobilne biuro, w zaaranżowanym na te potrzeby specjalnym samochodzie, jest w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb biurowych. W środku znajdują się m.in. meble biurowe, videowall, urządzenie wielofunkcyjne z drukarką i skanerem, sieć WiFi i 5 gniazdek 230V. Wygodę użytkowania zapewnia komfortowa przestrzeń i klimatyzator z funkcją grzania i chłodzenia, a także regulowane oświetlenie LED. Aby zachować bezpieczeństwo w obliczu pandemii koronawirusa, powierzchnie w samochodzie są każdorazowo dezynfekowane i ozonowane. W mobilnym biurze znajdują się także płyn do dezynfekcji rąk oraz maseczki i jednorazowe rękawiczki. Dodatkowym atutem jest miejsce na reklamę firmy, które pozwoli spersonalizować auto przed wizytą u klientów.

Odpowiedź na potrzeby chwili

- Żyjemy obecnie w wymagającym środowisku gospodarczym. Przedsiębiorstwa szukają oszczędności, ale jednocześnie muszą świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zastanawialiśmy się, jak odpowiedzieć na te potrzeby – czy powiedziano już wszystko w kwestii formatów przedsiębiorstw? W teorii znaliśmy sprawdzoną japońską koncepcję Just in Time, która mówi o dostarczaniu materiałów i innych dóbr w ściśle określonych ilościach oraz konkretnym miejscu i czasie – co w efekcie ma prowadzić do oszczędności. Połączyliśmy potrzebę bycia dla klienta „tu i teraz” z podejściem „Just in Time” – przyznaje Łukasz Gołda, współzałożyciel startupu.

Mobilne biuro - rozwiązanie dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych

#biuronakółkach może być idealnym rozwiązaniem dla firm z różnych branż zatrudniających handlowców i prowadzących bezpośrednią sprzedaż - np. spotkania z klientami, prezentacje produktu lub usługi, negocjacje, finalizacje umów, akcje promocyjne czy eventowe.Z mobilnego biura mogą korzystać również indywidualni klienci - np. freelancerzy lub osoby prowadzące małe firmy, które nie posiadają własnego biura.

Usługa wynajmu  biura uwzględnia opcję dojazdu do klienta (np. w celu prezentacji produktu, usługi lub podpisania umowy w dogodnym miejscu), pozwala też na prowadzenie spotkań w dowolnej przestrzeni poza siedzibą firmy. Samochód mogą wynająć przedsiębiorcy z dowolnej branży. W środku pojazdu zastosowano stonowaną i neutralną kolorystykę celem dopasowania się do identyfikacji wizualnej firmy aktualnie korzystającej z mobilnego biura. W #biuronakółkach przewidziano bezinwazyjną możliwość zamieszczenia materiałów reklamowych w środku (miejsca na plakaty), jak i na zewnątrz samochodu (logo, reklama na magnes).
- Chcemy, aby klient zapomniał, że pracuje „w terenie”. Może to być rozwiązanie na przykład dla firm deweloperskich, które nie posiadają stacjonarnego biura sprzedaży na terenie inwestycji (lub chcą zorganizować dzień otwarty), ale widzę też możliwe zainteresowanie ze strony agencji nieruchomości, banków, towarzystw ubezpieczeniowych, czy firm doradczych. Wierzę, że może być to również atrakcyjna opcja dla firm, które szukają niestandardowej formy reklamy i nowego sposobu na dotarcie do klientów – mówi Piotr Steć, współzałożyciel biura na kółkach.

Usługa wynajmu #biuronakółkach dostępna jest nie tylko w Warszawie, ale też w innych miastach, w których działają firmy mające na taką usługę zapotrzebowanie.

Najnowsze