Polska gra planszowa za 5 tys. złotych. Robi furorę wśród internautów!

2017-06-30 15:14

Awaken Realms. Słyszeliście kiedyś o tej wrocławskiej firmie produkującej gry planszowe? Jesli nie, nie ma się czego wstydzić. W Polsce jest ona bardzo mało znana, ale gracze na świecie rozchwytują jej produkcje. Dowodem jest ogromny sukces najnowszej wrocławskiej planszówki „Lord of Hellas”, która podbija serca przyszłych graczy. Aby zdobyć zestaw, są oni gotowi wyłożyć nawet 5 tys. zł!

Twórcy gry chcieli zdobyć pieniądze na jej produkcję i promocję na Kickstarterze, czyli w serwisie, który umożliwia przeprowadzenie zbiórki na dany projekt wśród internautów w zamian za możliwość jak najszybszego zdobycia gotowego produktu. Wrocławska firma zakładała, że zbierze maksymalnie 50 tys. funtów (ok. 250 tys. zł), ale wsparcie internautów przeszło jej najśmielsze oczekiwania. Firma ma już na produkcję planszówki „Lord of Hellas”… 1,7 mln funtów, czyli ok. 8,5 mln zł!

ZOBACZ TEŻ: Polski hit eksportowy nagrodzony. „Wiedźmin 3” z Oscarem dla twórców gier!

Ludzie są tak zachwyceni poprzednimi grami wrocławian, że bez wahania wykładali 5 tys. zł na najdroższą wersję planszówki, podczas gdy mogli sporo zaoszczędzić, kupując podstawowy wariant wart w przeliczeniu ok. 400 zł. Firma zawdzięcza swój sukces nie tylko umiejętności tworzenia przemyślanej fabuły, ale i mistrzowskiej jakości wykonania planszy, pionków i innych artefaktów potrzebnych do gry.

Źródło: next.gazeta.pl, money.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze