Lego Back to the future

i

Autor: materiały prasowe Lego Back to the future

"Powrót do przyszłości" jakiego nie było! Nowym zestawem LEGO z wehikułem czasu

2022-03-20 4:08

Fani kina mogą szykować się na wielkie emocje: już wkrótce do sklepów LEGO® trafi projekt jednego z najbardziej intrygujących popkulturowych pojazdów, kultowego samochodu z filmowej trylogii ,,Powrót do przyszłości’’. Nowy zestaw LEGO Wehikuł Czasu, zaprojektowany przez Grupę LEGO we współpracy z Universal Brand Development, to model typu „trzy w jednym”. Dzięki trzem różnym wersjom samochodu do zbudowania, możemy wiernie odtworzyć jego wszystkie filmowe odpowiedniki.

Zestaw LEGO Wehikuł czasu inspirowany jest samochodem DeLorean DMC-12, znanym na całym świecie z serii filmów fantastyczno-naukowych ,,Powrót do przyszłości’’, wytwórni Universal Pictures i Amblin Entertainment. Bogaty zestaw (1856 elementów) pozwala konstruktorom stworzyć ikoniczny pojazd z pierwszej, drugiej lub trzeciej odsłony serii. W skład kompletu wchodzą także minifigurki doktora Emmetta Browna i Marty'ego McFlya. Nowy zestaw pozwala puścić wodze wyobraźni, by wraz z głównymi bohaterami filmu ,,przenieść się’’ w dowolne miejsce i czas. Jednak tym razem budowniczowie będą musieli wybrać, który wehikuł z ,,Powrotu do przyszłości’’ chcą zbudować jako pierwszy - każda wersja wymaga elementów pochodzących z całego zestawu.

Jedna z największych kolekcji LEGO

Na wiernie odtworzone detale z trylogii filmowej składają się tu m.in. koła chowane do trybu lotu, kultowy, podświetlany kondensator strumienia, skrzynka z plutonem, drukowane daty na desce rozdzielczej oraz otwierane do góry drzwi i maska. Ukrytych jest też wiele tzw. easter eggów, w tym deskolotka Marty'ego czy wymienne tablice rejestracyjne. W zestawie znajduje się nawet banan i puszka po konserwach, które zasilają domowy reaktor o nazwie Mr. Fusion (można je zobaczyć pod koniec pierwszej części trylogii).

- Od czasu premiery w 1985 r. ,,Powrót do przyszłości’’ pozostaje filmem kultowym, kochanym przez pokolenia fanów na całym świecie - w tym przeze mnie. Świetnie się bawiłem, przeżywając ponownie ulubione momenty z tych trzech filmów podczas swojej sentymentalnej przygody z projektowaniem zestawu – mówi Sven Franic, projektant zestawów LEGO. - Ponadczasowość to cecha, która szczególnie łączy nasze klocki i serię ,,Powrót do przyszłości’’, stąd była dla nas wartością, którą bardzo chcieliśmy uchwycić. Mamy nadzieję, że fani będą czerpać radość z wyścigu w czasie, przeżywanego dzięki temu niezwykłemu zestawowi.

Sonda
Lubisz klocki LEGO?

By uczcić premierę nowego zestawu, Grupa LEGO zabiera doktora Browna i Marty'ego na jeszcze jedną misję. Głównych bohaterów „Powrotu do przyszłości” zobaczyć można w krótkiej animacji o nazwie ,,Brick to the Future’’, gdzie nieustraszony duet minifigurek LEGO ściga się w czasie, by odzyskać zaginiony kondensator. Produkcję obejrzeć można na stronie LEGO.com/bttf.

Firma dołożyła również starań, by podczas tworzenia nowego zestawu powrócić tam, gdzie wszystko się zaczęło - do słynnego studia efektów specjalnych Backlot w Universal Studios (Hollywood), gdzie kręcono ,,Powrót do przyszłości’’. Projektanci zestawu mogli tam sfotografować wehikuły z klocków LEGO na tle oryginalnego DeLoreana, który ,,zagrał’’ w filmowych produkcjach. Nowy zestaw LEGO® Wehikuł czasu z ,,Powrotu do przyszłości’’ będzie dostępny w cenie 749,99 PLN w sklepach stacjonarnych LEGO i na stronie LEGO.com od 1 kwietnia 2022 r.

Najnowsze