LEGO

i

Autor: pixabay.com LEGO

Szukasz pracy? Lego szuka osoby, która… poukłada klocki

2021-09-20 14:16

Duński producent klocków Lego szuka eksperta do swojego warszawskiego biura. Idealny kandydat to m.in. taki, który jest pragmatyczny i gotowy do "zakasania rękawów". Poza oczywistymi umiejętnościami zarządzania powinien mieć co najmniej 10-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, najlepiej także w e-commerce.

Duński producent klocków poszukuje dyrektora generalnego na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie. Nowy szef będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu na trzech, znacząco różniących się od siebie rynkach.

Biznes wart 200 mln euro

„Poszukujemy utalentowanego i zorientowanego na wyniki dyrektora generalnego, który ma kierować rynkami PUB (składającymi się z Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich), aby pomóc nam osiągnąć nasz cel, jakim jest dotarcie z doświadczeniem LEGO® do milionów dzieci na całym świecie!” – zachęca zabawkowy gigant na popularnym portalu społecznościowym.

Nowy general manager będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu wartego obecnie 200 mln euro, a także zarządzał grupą 85 osób. Będzie odpowiadał za rozwój firmy na wszystkich płaszczyznach i we wszystkich kanałach. Wejdzie również w skład zespołu kierowników całej grupy, która współzarządza ponad setką rynków na całym świecie i opracowuje plany rozwojowe grupy.

ZOBACZ: To pokolenie nie chce chodzić do pracy! Tryb zdalny albo nic!

Dodatki do pokoju dziecięcego- zabawa i edukacja

Wymagania dla nowego dyrektora

Firma wymaga przynajmniej 10-letniego stażu na stanowisku kierowniczym, w większości tego okresu jako general manager, a także dużego doświadczenia sprzedażowego w takich branżach jak moda, FMCG, czy Lifestyle. Idealny kandydat według Lego to m.in. taki, który jest pragmatyczny i gotowy do "zakasania rękawów". Poza oczywistymi umiejętnościami zarządzania powinien także mieć doświadczenie w e-commerce. Niezbędne są umiejętności ustalenia i realizacji zróżnicowanej strategii handlowej, ponieważ rynki, za które będzie odpowiedzialny różnią się pod względem kultury, jak i dojrzałości rynku zabawek.

ZOBACZ: Gigantyczny wzrost płac. Nie uwierzysz, ile już zarabiają Polacy

W planach digitalizacja

Grupa Lego na początku tego roku przedstawiła ambitne plany rozwoju. Chce przyspieszyć inwestycje w digitalizację biznesu na całym świecie. Opracowanie światowej klasy rozwiązań cyfrowych ma być dostępne dla każdego, kto wchodzi w interakcję z marką. W tym celu firma zamierza powiększyć zespoły zajmujące się cyfryzacją i technologią.

Firma mocno stawia na e-commerce, ale nie rezygnuje też ze stacjonarnej sprzedaży. Dowodem tego jest otwarcie pod koniec maja tego roku pierwszego oficjalnego sklepu Lego w Polsce. Znajduje się on w centrum handlowym Westfield Arkadia w Warszawie.

Sonda
Model z którego miasta podoba Ci się najbardziej?
Najnowsze