OZE

i

Autor: Andrzej T. Papliński

Rekordowe wyniki inwestycji w OZE. Wydano ponad 52 miliony złotych

2022-02-22 1:20

Gdybyśmy mieli wybrać inwestycyjne słowo roku 2021 to wśród rywalizujących znalazłyby się m.in. kryzys, inflacja, podwyżka. Na ostatnie szczególny wpływ miał wzrost cen energii elektrycznej, który jest utrapieniem gospodarstw domowych, ale zadziałał na korzyść przedsiębiorców inwestujących w energetykę odnawialną. Jak poradziły sobie w zeszłym roku inwestycje crowdfundingowe z portfolio Pracowni Finansowej? Przedstawiamy wyniki.

Rekordowe inwestycje kolejny rok z rzędu

Inwestorzy doświadczeni rokiem 2020 i przygotowani przez ekspertów na galopującą inflację, jeszcze świadomiej podejmowali decyzje inwestycyjne. Brali pod uwagę wiele czynników, a po przeanalizowaniu procesu inwestycyjnego wybierali projekty dopasowane pod względem oczekiwanej stopy zwrotu z inwestycji i akceptowanego poziomu ryzyka. W roku 2021 z Pracownią Finansową zainwestowało ponad dwa razy więcej inwestorów niż w roku poprzednim. Aż 340 przedsiębiorców uzyskało status Inwestor PF jako nowi wspólnicy w spółkach celowych!

Inwestor nowej ery wspierający ekologię

Investment Managerowie i pracownicy Biura Obsługi Inwestora ciepło przyjęli nowych inwestorów, a dotychczasowym nadal służyli maksymalnym wsparciem. W minionym roku przeprocesowali setki umów inwestycyjnych na łączną, rekordową kwotę 52 milionów złotych! Taką wartość swoich nadwyżek finansowych inwestorzy przeznaczyli na udział w projektach z oferty PF. Tendencja inwestycyjna powtórzyła się z roku 2020, a wyniki jasno wskazują, że ekologiczny inwestor przeznacza na udział w biznesie elektrowni wiatrowych coraz więcej kapitału – średnio 166 tysięcy złotych. W nieruchomości inwestował mniej niż w roku 2020, bo średnio 175 tysięcy złotych, ale to tylko dlatego, że projektów deweloperskich było teraz mniej i udziały były reglamentowane, żeby wystarczyło ich dla większej liczby inwestorów. Natomiast w wypłatach do inwestorów zanotowaliśmy sumę 5,7 miliona złotych, co jest zasługą całej grupy kapitałowej i odpowiedniego zarządzania. Wypłaty byłyby jeszcze wyższe, gdyby nie lockdowny w 2020 roku, które spowodowały spadek cen energii. W 2021 roku ceny wzrosły nawet 3-krotnie względem roku 2020, co inwestorzy odczują w wypłatach zysku za ten rok, które odbędą się na początku 2022 r.

Wyjątkowe wiatraki w Osiecznej koło Leszna

Wyspecjalizowana struktura grupy kapitałowej

Dynamiczny rozwój Pracowni Finansowej pozwolił na specjalizację i wyodrębnienie obszarów eksperckich w strukturze grupy kapitałowej. W 2021 r nastąpiła reorganizacja firm w podziale na marki, które tworzą grupę INWE. INWE w nowej strukturze to holdingowa spółka inwestycyjna. Pracownia Finansowa odpowiada za pozyskanie, obsługę kapitału oraz relacje z inwestorami. Do zadań Centrum-Usług.biz należy obsługa administracyjna spółek z grupy. Realizacją projektów inwestycyjnych zajmują się wybrani Partnerzy Technologiczni.

Sonda
Czy twój rachunek za prąd wzrósł w tym roku?

Proces obsługi inwestycji grupowych w Pracowni Finansowej uzyskał Złote Godło w programie Najwyższa Jakość Usług QI. Został on dostosowany na przestrzeni lat tak, aby w jak najprostszy sposób Inwestor mógł uzyskać komplet informacji i wiedzy o inwestowaniu grupowym, a także o dostępnych projektach zróżnicowanych pod względem branży, progu wejścia, poziomu ryzyka i prognozowanej stopy zwrotu z inwestycji. Pracownia Finansowa uruchomiła intuicyjne narzędzia oraz procesy składające się na usługę w postaci OBSŁUGI INWESTYCJI GRUPOWYCH ORAZ INWESTORÓW na najwyższym poziomie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze