Free Now

i

Autor: materiały prasowe Free Now

Rewolucja w carsharingu. Niemiecki potentat Free NOW łączy siły z firmą MILES

2020-08-17 11:25

Platforma FREE NOW, która w Polsce oferuje zamawianie przejazdu z kierowcą oraz wynajem hulajnóg, w Niemczech rozszerzyła swoją ofertę o carsharing niemieckiej firmy MILES. To pierwsza integracja FREE NOW z operatorem carsharingu i kolejny ważny krok w kierunku przeobrażania się w platformę typu MaaS, oferującą wiele środków transportu w mieście z poziomu jednej aplikacji.

Strategia firmy zakłada sukcesywne poszerzanie oferty, nie tylko o rozwijanie obszarów, które operacyjnie prowadzi samodzielnie (zamówienia przejazdu autem z kierowcą i wynajem hulajnóg siostrzanej marki hive), ale także przez integrację z innymi operatorami. W ten sposób, w ostatnich tygodniach na niemieckim rynku FREE NOW oprócz hulajnóg hive, dołączyło do swojej oferty również wynajem hulajnóg marki VOI, a teraz carsharing marki MILES.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hulajnogi hive wracają w nowych barwach i aplikacji FREE NOW

- Ride-hailing pozostaje podstawą naszego biznesu, ale jednocześnie chcemy być dla naszych użytkowników partnerem w planowaniu miejskich przejazdów, dlatego cieszymy się, że już teraz możemy zaoferować w tej samej aplikacji dodatkowo wynajem hulajnóg i carsharing - mówi Silvia Fisher, Partnerships Vice President we FREE NOW - Naszym celem jest, by aplikacja FREE NOW oferowała użytkownikom możliwość wyboru przejazdu, który w danym momencie będzie odpowiadał ich potrzebom. Dalej rozwijamy współprace partnerskie z innymi operatorami i prowadzimy obecnie rozmowy z kolejnymi firmami na każdym z naszych rynków - dodaje.

Integracja z operatorem carsharingowym MILES wyznaczyła kierunek do podobnych działań w innych krajach, w których operuje FREE NOW. W Polsce, FREE NOW planuje rozszerzyć usługi w 2021 roku, dlatego już teraz zachęca do rozmów polskich operatorów zainteresowanych współpracą. 

Super Biznes 17 VII
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze