Rozwiń skrzydła z Bankiem Zachodnim WBK

2014-12-16 1:00

Dobrze dobrane, uzupełniające się narzędzia finansowe, skutecznie pomagają małej firmie dynamicznie się rozwijać. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez Bank Zachodni WBK ambicje i pomysły właścicieli szybciej przekładają się na zyski.

Nie ma jednego rachunku bankowego dobrego dla wszystkich firm. Właśnie dlatego w Banku Zachodnim WBK firmy otrzymują ofertę dostosowaną do specyfiki swojej działalności. Bank Zachodni WBK proponuje kilka Pakietów usług, w ramach których przedsiębiorcy mogą korzystać z różnych kont. Rachunek bieżący prowadzony w ramach „Biznes Pakiet MOBI" jest podstawowym rachunkiem dla nowych klientów banku, szczególnie osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.


„Biznes Pakiet MINI" i zawarte w nim konto są dedykowane firmom działającym na małą skalę. Z kolei rachunki w ramach „Biznes Pakietu OPTI" i „Biznes Pakietu MAXI" dają dodatkowe możliwości – im większa firma i bardziej skomplikowane jej finanse, tym więcej dostępnych funkcjonalności. Jeśli firma prowadzi działalność krócej niż rok, otrzyma wybrane pakiety biznesowe bezpłatnie. W Banku Zachodnim WBK specjalne „Biznes Pakiety" znajdą także przedstawiciele wolnych zawodów, osoby prowadzące działalność rolniczą oraz firmy handlowe prowadzące sprzedaż detaliczną i hurtową, w przypadku których rachunek obejmuje korzystne warunki obsługi terminali płatniczych.

Tak duża różnorodność w zakresie oferty „Biznes Pakietów" oznacza, że w Banku Zachodnim WBK każda firma, bez względu na branżę czy skalę działalności, znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Ma również pewność, że przy ewentualnych zmianach kierunków i obszarów działalności Bank dostrzeże nowe potrzeby i dopasuje ofertę.

Warto zwrócić uwagę, że Bank Zachodni WBK wszystkie swoje konta oferuje wraz z dostępem do usług bankowości elektronicznej BZWBK24: Internet oraz Mini Firma. Ten sposób zarządzania finansami jest coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Powód jest prosty: obsługa internetowa konta firmowego to pełna wygoda. Dla zabieganych przedsiębiorców, którzy muszą mieć czas przede wszystkim na prowadzenie biznesu, ma to szczególne znaczenie.

KREDYT NA ROZWÓJ

Bank Zachodni WBK może być partnerem, który pozwoli te ambicje spełnić ambicje przedsiębiorców, udostępniając finansowanie zewnętrzne. Podstawowym rozwiązaniem w tym zakresie jest oczywiście kredyt, przy czym warto pamiętać, że w Banku Zachodnim WBK firmy mogą skorzystać z wielu jego typów. Kredyty obrotowe zwiększają płynność przedsiębiorstwa i są rozwiązaniem np. wtedy, kiedy musimy wykazać się elastycznością wobec klientów, a jednocześnie pilnie regulować zobowiązania wobec dostawców. 

Rozwiązaniem wykorzystywanym na co dzień są również kredyty w rachunku bieżącym pozwalające firmie regulować bieżące wydatki nawet wtedy, gdy wpływy na rachunek bieżący są niewystarczające, aby takie wydatki realizować. Bank Zachodni WBK oferuje także kredyt Biznes Ekspres, który bez konieczności przedstawiania faktur pozwala sfinansować zarówno krótkoterminowe i dalekosiężne plany, w tym także inwestycyjne. Ten kredyt jest też oferowany na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych, ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. 

Firmy, które nie posiadają majątku na zabezpieczenie spłaty kredytu mogą skorzystać z gwarancji de minimis BGK, w udzielaniu których Bank Zachodni WBK jest liderem rynkowym. Gwarancje te mogą zabezpieczyć zarówno kredyty krótko, jak i długoterminowe.

GLOBALNA INTERNETOWA PLATFORMA

Klientom, którzy mają lub zamierzają mieć kontrahentów zagranicznych Bank Zachodni WBK oferuje konkretne wsparcie. Małe firmy, które posiadają rachunek w Banku, otrzymują bezpłatny dostęp do internetowej globalnej platformy www.santandertrade.com. Dzięki niej, każdy klient może m.in. przeszkolić dwóch pracowników z regulacji w handlu międzynarodowym, znaleźć i nawiązać kontakt z potencjalnymi odbiorcami lub dostawcami zagranicznymi oraz pozyskać szczegółowe raporty na temat specyfiki rynków w większości krajów świata.

Jest to jedyny taki portal z tak dużą ilością informacji na temat możliwości biznesowych. Drugim ważnym elementem oferty dla klientów prowadzących rozliczenia zagraniczne jest bezpłatna internetowa Elektroniczna Wymiana Walut e-FX. Dzięki niej, można dokonać wymiany walut natychmiastowo i bez konieczności przelewania środków na rachunki podmiotów zewnętrznych.

OFERTA NA MIARĘ MAŁEJ FIRMY

Oprócz atrakcyjnych produktów, w Banku Zachodnim WBK małe firmy mogą liczyć na dobrą obsługę, w ramach której doradcy bankowi uważnie obserwują i reagują na to, w jaki sposób rozwija się przedsiębiorstwo. Konstruktywne podejście i wiedza pozwalają im na bieżąco dopasowywać ofertę do zmieniających się potrzeb małej firmy, a dzięki temu szybko zamienia się ona w średnią, następnie w dużą, a za chwilę działa już na skalę całego kraju.

Więcej informacji o ofercie Banku Zachodniego WBK dla małych i średnich firm: http://www.bzwbk.pl/firmy/bz-wbk.html


Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze