Siemens Healthineers uruchamia w Polsce sklep online z szybkimi testami antygenowymi COVID-19

2021-10-18 4:42
test na covid
Autor: Getty Images

CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test umożliwia samodzielne wykonanie prostego, szybkiego i wiarygodnego badania w kierunku COVID-19. Test jest już dostępny online w Polsce za pośrednictwem internetu. Siemens Healthineers jako jedna z pierwszych firm na świecie dostarcza wysokiej jakości test COVID-19 ze znakiem CE do użytku domowego.

Pandemia koronawirusa stała się już codziennością. W miarę jak kolejne fale zakażeń przybierają na sile i prowadzą do kolejnych obostrzeń w wielu krajach, wzrasta potrzeba szerszego stosowania rozwiązań w zakresie testowania, by nasze życie społeczne znów mogło wyglądać tak, jak przed pandemią. Teraz minimalizacja ryzyka niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa jest jeszcze łatwiejsza. Dzięki nowej platformie e-commerce, którą uruchomił Siemens Healthineers, Polacy zyskali prosty dostęp do CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test1 - wiarygodnych testów wysokiej jakości, które można wykonać samodzielnie w dowolnym miejscu.

ZOBACZ: Bieda w Polsce. 2 milionom Polaków brakuje na życie

CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test to narzędzie, które w znacznym stopniu może pomóc zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale także umożliwić wszystkim podjęcie świadomych decyzji poprzez dostarczenie informacji o ewentualnym zakażeniu wirusem COVID-19. Test antygenowy Siemens Healthineers do użytku domowego opiera się na wymazie z przedniej części nosa. Dzięki 97,25% czułości i 100% swoistości dostarcza dokładne i wiarygodne wyniki w ciągu zaledwie 15 minut.

EKG 2021. Maciej Chmielowski. Fresenius Kabi Polska: nasz produkt ratował życie Polaków w pandemii

Testy antygenowe mogą nie tylko pomóc nam w samokontroli, ale także stać się skutecznym narzędziem wspierającym zarządzanie ryzykiem zakażeń m.in. w edukacji, hotelach czy zakładach pracy.

- Sukces testowania pod kątem wirusa SARS-CoV-2 zależy przede wszystkim od dostępności samych testów. Dzięki nowej platformie e-commerce jest to teraz jeszcze łatwiejsze. Zdajemy sobie sprawę, iż ryzyka nie da się wyeliminować, ale możemy je mocno ograniczyć. Jest wiele branż, w których zakłady pracy nie miały możliwości przejścia na pracę zdalną – a jeżeli nawet, to nie w całości. CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test to rozwiązanie, które ułatwi zachowanie zdrowego i bezpiecznego środowiska pracy. Warto jest wprowadzić praktykę regularnego wykonywania testów przed spotkaniami zespołów czy z klientem. Koszty osobowe to tylko 15 minut czasu pracy pracownika, zaś koszty finansowe w większości przypadków będą niższe niż te, które powstaną w razie rozwinięcia się ogniska epidemii w firmie i w jej otoczeniu. – mówi Jarosław Wyligała, Dyrektor Diagnostyki Laboratoryjnej, Siemens Healthineers.

Sonda
Czy boisz się koronawirusa?

Test CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test posiada certyfikat CE i może być stosowany do samodzielnego badania wśród osób powyżej 12 roku życia, bez względu na to, czy występują objawy choroby COVID-19. W przypadku dzieci poniżej 12 roku życia próbki muszą zostać pobrane przez osobę dorosłą lub pod jej nadzorem. Test jest łatwy w użyciu i nie wymaga specjalnego sprzętu ani przeszkolenia. Prosty proces pobierania wymazu z nosa i uzyskiwania wyniku został zawarty w instrukcji użycia. Przy użyciu wymazówki pobiera się próbkę z obu otworów nosowych. Wymaz inkubowany jest w odczynniku, a następnie płyn zostaje nakropiony do wgłębienia w kasecie testowej. W ciągu 15 minut badana ciecz wędruje do okienka kasety i pojawia się wynik. Pozycja i liczba kresek wyraźnie wskaże, czy wynik testu jest dodatni czy ujemny.

CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test jest obecnie dostępny w opakowaniach zawierających 20 pojedynczych testów, a wkrótce będzie dostępny również w innych opakowaniach. Aby uzyskać więcej informacji lub zamówić CLINITEST® Rapid COVID-19 Antigen Self-Test firmy Siemens Healthineers zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze