Flixbus

i

Autor: materiały prasowe

Szalona promocja Flixbusa! Bilety po 99 groszy! Powrót na trasy z przytupem

2021-05-13 7:34

FlixBus, globalny lider traveltech oferujący międzymiastowe podróże autobusowe, ogłosił plan odbudowy oferty w 2021 roku. Pierwsze połączenia wystartują już 20 maja, a kolejne będą uruchamiane etapami, w miarę rosnącego zapotrzebowania i luzowania obostrzeń. Łącznie tego lata FlixBus Polska planuje udostępnić ponad 200 krajowych i 140 zagranicznych kierunków. Na dobry początek dostępne są bilety w promocyjnej cenie od 0,99zł.

- Zarówno my, jak i nasi partnerzy autobusowi jesteśmy w pełni gotowi na nadchodzący sezon i cieszymy się, że możemy ponownie udostępnić pasażerom bezpieczne i wygodne podróże po Polsce i Europie – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich – Plany mamy ambitne i zamierzamy je realizować w kilku etapach. Od dziś w sprzedaży dostępne są najpopularniejsze linie krajowe i międzynarodowe, które ruszą już 20 maja, a także sezonowe, które wystartują pod koniec czerwca. Liczymy, że już niedługo będziemy mogli przywracać oraz dodawać coraz więcej atrakcyjnych kierunków również pod kątem letnich wyjazdów.

Niesamowicie tanie bilety Flixbusa

Łącznie od 12 maja w sprzedaży znajdzie się ponad 30 krajowych i międzynarodowych połączeń FlixBus Polska obsługiwanych przez 19 lokalnych partnerów autobusowych. Najpopularniejsze kierunki:

Krajowe: Warszawa, Kraków, Zakopane, Lublin, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Katowice, Łódź

Międzynarodowe: Berlin, Praga, Wiedeń, Amsterdam, Drezno, Hamburg, Paryż, Lyon

Sezonowe: Krynica Morska, Jastrzębia Góra, Szczawnica, Split

Z okazji rozpoczęcia nowego sezonu na wszystkich kursach FlixBus Polska realizowanych od 20 maja do 18 czerwca 2021 dostępne są bilety w promocyjnej cenie 0,99zł – łącznie jest to aż 4500 biletów. Promocja trwa do 14 maja 2021 lub do wyczerpania puli biletów promocyjnych.

Wakacje zagraniczne nie dla Polaków?! Polska nie testuje paszportów szczepionkowych

Prawdziwy kiler nie boi się szczepienia. Cezary Pazura w nowym spocie

Usprawnienia technologiczne #TravelTech

Miniony rok został przez firmę w dużej mierze wykorzystany na projektowanie i wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych, które jeszcze bardziej uproszczą korzystanie z usług FlixBusa już od momentu zakupu biletu aż do wygodnego, kompleksowego zarządzania rezerwacją. W kwietniu udostępniona została nowa, zautomatyzowana sekcja pomocy dla pasażerów, która pozwala na znacznie szybszą realizację zgłoszeń. Unowocześniony portal pomocy został wyposażony w dynamiczne, bardziej intuicyjne formularze, które pozwalają na szybsze znalezienie odpowiedzi na pytanie lub uzyskanie pomocy z biura obsługi klienta. W ciągu minionego roku wprowadzone zostały także takie udogodnienia jak system pełnej rezerwacji miejsc, automatyczny zwrot środków za bilet, a funkcja „Gdzie jest mój FlixBus?” została rozszerzona na wszystkie linie, również te realizowane w częściowej współpracy z FlixBusem.

Wsparcie lokalnej gospodarki

W celu wspierania polskiej gospodarki FlixBus zamierza skupić się w tym roku na rozwijaniu krajowych połączeń. – W ciągu minionego roku zaufanie do transportu publicznego drastycznie spadło, na co wpływ miało wielokrotnie zniechęcanie potencjalnych klientów do korzystania z jego usług. Transport zbiorowy został wskazany jako źródło wysokiego ryzyka w kontekście zakażeń COVID. Jak się okazało, zupełnie niesłusznie – bazując na badaniach naukowych jesteśmy już pewni, że przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego transport publiczny jest o wiele bardziej bezpieczny niż inne miejsca zgromadzeń. – mówi Michał Leman.

Sonda
Jakim środkiem transportu lubisz podróżować najbardziej?

Skutkiem ograniczonego funkcjonowania transportu zbiorowego jest natomiast zmniejszenie wpływów z ich działalności do budżetu państwa, m.in. z tytułu podatków, akcyzy paliwowej czy kosztów infrastruktury. W okresie od marca 2020 do kwietnia 2021 rzeczywista kwota wpływów budżetowych z ograniczonej działalności FlixBusa wyniosła ponad 27 mln zł. Gdyby jednak udało się zrealizować pierwotne plany sprzed pandemii, wpływy te sięgałyby prawie 93 mln zł.

– Odbudowanie zaufania do transportu to istotny filar dla wspierania lokalnej gospodarki – nie tylko w postaci bezpośrednich wpływów do budżetu państwa, ale też realnego wsparcia turystyki krajowej. Jesteśmy gotowi zapewnić pasażerom bezpieczne warunki podróżowania i mocno liczymy na wsparcie ze strony rządu i zauważenie wysiłku, który cała branża włożyła we wdrożenie zaostrzonych procedur sanitarnych.

Najnowsze