Aptekarze będą dowozić leki osobom niepełnosprawnym?

i

Autor: GettyImages

Testy genetyczne do zrobienia w domu. Rusza pilotażowy program w sprzedaży stacjonarnej

2018-11-12 2:00

Już niedługo konsumenci zainteresowani zaawansowanymi wielomarkerowymi testami genetycznymi, będą mogli zakupić je w Cosmedica. Pilotażowy program dystrybucji realizowany przez VITAGENUM, w pierwszej fazie obejmie 4 warszawskie placówki. Skomplikowane testy konsumenci będą mogli wykonać wygodnie w domu. Lubelskie laboratorium już planuje kolejne lokalizacje, a dostęp do badań staje się dziś prostszy niż kiedykolwiek.

Testy genetyczne VITAGENUM, które do tej pory konsumenci mogli zakupić wyłącznie przez Internet, w najbliższych dniach zostaną wprowadzone również w sprzedaży stacjonarnej, ich dystrybutorem jest Cosmedica. Dedykowane produkty w listopadzie będą dostępne w 4 placówkach Cosmedica na terenie Warszawy (ul. Rembielińska 20, ul. Przyokopowa 33, ul. Jana Kazimierza 45, ul. Lazurowa 69).

- Naszym celem jest zbudowanie portfolio produktów segmentu premium w oparciu o różnicowanie genetyczne. W praktyce oznacza to na przykład kosmetyki, dopasowane indywidualnie do naszego DNA. Innowacyjne produkty są już dostępne w sprzedaży – otwierając polski rozdział dla dziedzin genopielęgnacji i kosmetyki genetycznej. – tłumaczy dr inż. Tomasz Czernecki z lubelskiego laboratorium genetycznego VITAGENUM.

Produkty, oferowane przez Laboratorium Genetyczne VITAGENUM, są już dostępne w Danii, firma wchodzi też na rynek w Wielkiej Brytanii, Hong Kongu oraz w Niemczech. Laboratorium z Lublina angażuje się w kolejne projekty, podejmując innowacyjne współprace z wiodącymi graczami swoich kategorii.

Zespół VITAGENUM z roku na rok coraz bardziej się rozrasta. W laboratorium pracuje już 10 specjalistów i naukowców. Lubelski start-up jest technologicznym ewenementem, spółka  w 2017 roku rozpoczęła nowy unijny projekt badawczo-rozwojowy w zakresie opracowania nowej technologii łączenia fragmentów DNA (amplikonów) wraz z odczytem sekwencji tak uzyskanego odcinka DNA.

Równolegle z pracą naukową, w VITAGENUM realizowane są konsumenckie testy genetyczne. Największą popularnością cieszą się testy wielomarkerowe - Fit On/Ona oraz Otyłość. W testach Fit On/Ona laboratorium bada m.in. geny: FTO; TFAP2B; MTHFR. Badacze mogą na podstawie wyników określić zalecenia dla pacjenta w zakresie indywidualnej diety, predyspozycji do określonego typu sylwetki czy najlepszej dla nas aktywności fizycznej. Konsument wykonuje test samodzielnie, pobierając materiał genetyczny poprzez potarcie wewnętrznej strony policzka specjalnym patyczkiem. Badanie jest nieinwazyjne, nie wymaga wcześniejszych przygotowań i trwa maksymalnie kilka minut. Konsument po przesłaniu materiału otrzymuje z laboratorium pełne wyniki badania.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze