Artur Kurcweil - PKO Bank Polski

i

Autor: MAT. PRASOWE Artur Kurcweil - PKO Bank Polski

Wielkie zmiany w PKO Banku Polskim! Artur Kurcweil w zarządzie spółki

2021-09-14 15:40

Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Artura Kurcweila na stanowisko wiceprezesa zarządu banku. Artur Kurcweil będzie nadzorował obszar Technologii. Decyzja obowiązuje od 14 września - czytamy w komunikacie prasowym banku.

Zmiany w zarządzie PKO BP

Artur Kurcweil posiada ponad 20-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze IT. W latach 2011 -2021 pracował w Grupie PZU, od 2019 roku pełniąc rolę dyrektora zarządzającego do spraw digitalizacji. Odpowiadał za transformację cyfrową usług Grupy, projekty informatyczne, zapewnienie ciągłości działania i wdrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pełnił również funkcję dyrektora nadzorującego Laboratorium Innowacji, podmiotu zajmującego się współpracą z międzynarodowymi startupami, testowaniem i wdrażaniem innowacji w ramach Grupy PZU.

ZOBACZ: Narodowy Spis Powszechny na finiszu. Uważaj - ogromne kary za odmowę udziału

KARPACZ 2021: Mateusz Morawiecki

Artur Kurcweil w swojej pracy koncentruje się na innowacyjności, wzroście digitalizacji i efektywności procesów oraz dynamicznym rozwoju multikanałowego biznesu. Dzięki doświadczeniu zawodowemu zarówno po stronie klienta jak i dostawcy usług rozumie potrzeby rynku i dynamiczne zmiany w obszarze nowych technologii. Przed 2011 rokiem przez ponad 5 lat pracował w IBM oraz 8 lat grupie Siemens. Dzięki 3-letniej pracy w centrali Siemensa w Monachium zdobył międzynarodowe doświadczenie projektowe i wiedzę z zakresu consultingu oraz zarządzania międzynarodowym IT.

Sonda
Czy płaca minimalna powinna być wyższa?

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie gdzie ukończył studia z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, którą ukończył z tytułem licencjata informatyki i ekonometrii oraz tytułem magistra ekonomii.

Najnowsze