Służba zdrowia

Wrocławski Szpital Orthos w Grupie LUX MED

Firma wzmacnia swoją obecność na Dolnym Śląsku, kontynuując przyjętą strategię rozwoju szpitalnictwa. Umowa, na mocy której Orthos – wiodący na lokalnym rynku, wielospecjalistyczny szpital stał się częścią Grupy została podpisana 11 lipca 2023 roku. To już 15. szpital działający w ramach struktur LUX MED.

Orthos dołącza do grupy LUX MED

Orthos to szpital w Komorowicach pod Wrocławiem, zapewniający szeroki zakres usług diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. W szpitalu wykonywane są zabiegi z zakresu m.in. ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej i onkologicznej, ginekologii, laryngologii i neurochirurgii. Specjaliści Orthosa świadczą porady m.in. z zakresu ortopedii, rehabilitacji, laryngologii, chirurgii ogólnej i onkologicznej, leczenia bólu, neurochirurgii, geriatrii, medycyny sportowej i preluksacji. Placówka dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym, komfortowymi salami chorych (łącznie ponad 50 łóżek) oraz doskonale wyposażonym oddziałem rehabilitacji. 

- Cieszę się, że rozszerzamy naszą ofertę o nowoczesne usługi szpitalne w stolicy województwa dolnośląskiego. Realizujemy tym samym nasze plany związane z rozwojem kompleksowej oferty opieki zdrowotnej i zapewnieniem realnej alternatywy dla publicznego systemu opieki szpitalnej. Dołącza do nas zespół uznanych w regionie specjalistów, zarówno w wymiarze medycznym jaki i zarządczym. To duże wzmocnienie dla naszej Grupy - mówi Anna Rulkiewicz, Prezeska Grupy LUX MED.

Do Grupy dołączyło ok. 230 pracowników, w tym 100 lekarzy specjalistów. 

- To dla nas wyjątkowy moment. Przez lata działalności naszego szpitala i dzięki pracy całego zespołu staliśmy się numerem 1. dla tysięcy pacjentów. Orthos jest synonimem najwyższej jakości świadczonych usług, miejscem pracy fantastycznych specjalistów oraz oddanego, zaangażowanego i profesjonalnego zespołu. Nasi pacjenci zaufali nam, a my tego zaufania nie zawiedliśmy. Od teraz będziemy mogli realizować cele i priorytety z naszym strategicznym inwestorem branżowym, któremu podobnie jak nam wszystkim bliska jest idea rozwijana w Orthosie od lat: “leczymy nowocześnie, bezpiecznie i z sercem” – mówi Krzysztof Kotela, Prezes Zarządu Szpitala Wielospecjalistycznego Orthos.

LUX MED z ofertą polisy ubezpieczenia szpitalnego

W ubiegłym roku LUX MED wprowadził na rynek ofertę polisy ubezpieczenia szpitalnego, którego zaplecze infrastrukturalne składa się z szpitali własnych Grupy oraz kilkudziesięciu szpitali współpracujących. Oferta obejmuje pomoc medyczną w zakresie procedur planowych i przypadków nagłych, wspierając się w tym obszarze funkcją Koordynatorów Opieki Szpitalnej oraz, uruchomionych w ramach szpitala św. Elżbiety w Warszawie i szpitala Swissmed w Gdańsku, Oddziałów Pomocy Doraźnej. Przejęcie szpitala Orthos to kolejna akwizycja firmy w obszarze szpitalnictwa na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. W kwietniu ub. roku do Grupy dołączyła spółka Med Polonia z Poznania.

- Jestem przekonana, że dobra współpraca pozwoli na rozwój szpitala oraz na zapewnienie pacjentom jeszcze lepszego dostępu do naszego ubezpieczenia szpitalnego LUX MED – Pełna Opieka, obejmujące całość leczenia: od diagnostyki szpitalnej, przez zabiegi planowe, pomoc w nagłych przypadkach, aż po rehabilitację poszpitalną i przegląd zdrowia - dodaje Anna Rulkiewicz.

Działalność Orthos wpisuje się w przyjętą przez Grupę LUX MED strategię ESG. Szpital inwestuje w rozwiązani przyjazne dla środowiska, takie jak farmy fotowoltaiczne, i podejmuje inne działania pozwalające ograniczyć negatywny wpływ placówki na otoczenie. 

Źródło: materiały prasowe LUX MED

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?
Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber
Najnowsze