Jan Krzysztof Bielecki

i

Autor: Piotr Bławicki

Wzloty i upadki

2012-03-27 4:00

Wzloty i upadki w biznesie.

Wzloty

Jakub Karnowski

Dotychczasowy prezes PKO TFI, za przejęcie sterów nad PKP. Finansista i menedżer będzie miał nie lada wyzwanie, by zreformować kolej. Jesteśmy pewni, że mu podoła. Nie przez przypadek fachowcy uważają, że może być "Balcerowiczem kolei".

Jan Krzysztof Bielecki

Przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze. Prezes NBP zgłosił byłego premiera jako oficjalnego kandydata Polski na szefa EBOiR. Choć walka o to prestiżowe stanowisko będzie zaciekła, a rywale są z najwyższej półki, to wierzymy, że J.K. Bielecki podbije Londyn.

Jacek Pastuszka

Dotychczasowy prezes Carlsberg Polska za międzynarodową karierę. Właśnie został mianowany szefem największego norweskiego browaru - Ringnes, warzącego m.in. słynne piwo Tuborg.

Upadki

Józef Wojciechowski

Właściciel i przewodniczący rady nadzorczej JW Construction za słabe wyniki. I wcale nie chodzi o wyniki Polonii Warszawa, ale firmy deweloperskiej. Zeszłoroczne przychody JW spadły o 39 proc., a zysk netto aż o 66 proc.

Michał Łagunionek

Prezes Lidl, za rozwijanie "zasady Kalego". Właśnie wygrał proces z Tesco za nierzetelne porównanie cen produktów sprzedawanych w obu sklepach. Choć razi go nierzetelna reklama konkurencji, we własnej reklamie upraszcza raport UOKiK i wyciąga nieuzasadnione wnioski o wyższości produktów marki Lidl nad innymi.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze