Frank szwajcarski jest najdroższy od 2015 r.

i

Autor: shutterstock Frankowicze nie zapłacą podatku

Frankowicze dłużej poczekają na pomoc. Kolejne przesunięcie posiedzenia Sądu Najwyższego

2021-04-13 8:48

Sąd Najwyższy zmienił termin kolejnej uchwały dotyczącej kredytów - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita". Zarządzeniem prezesa Izby Cywilnej termin posiedzenia wyznaczony na 15 kwietnia, został zmieniony na 7 maja - dodano.

Opóźniona pomoc dla frankowiczów w sądzie"Zarządzeniem prezesa Izby Cywilnej termin posiedzenia w sprawie III CZP 6/21, wyznaczony na 15 kwietnia, został zmieniony na 7 maja na godz. 10.00" – poinformowało biuro prasowe Sądu Najwyższego, cytowane przez "Rzeczpospolitą". Dziennik przypomina, że siedmiu sędziów Sądu Najwyższego ma odpowiedzieć na dwa pytania postawione w styczniu przez rzecznika finansowego.

Jaki majątek zgromadził Krzysztof Krawczyk? Jaką miał emeryturę?

Pierwsze dotyczy tego, czy w razie unieważnienia umowy frankowej stronom przysługują roszczenia, o których mowa w przepisie art. 410 § 2 k.c. w zw. z art. 405 k.c. (dotyczą one bezpodstawnego wzbogacenia). Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, to pojawia się pytanie, czy rozliczenie powinno zostać przeprowadzone zgodnie z tzw. teorią dwóch kondycji czy teorią salda" - czytamy.

W piątek zdecydowano o przesunięciu na 11 maja posiedzenia pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego (pierwotnym terminem był 25 marca, później został przełożony na 13 kwietnia), który miał podjąć uchwałę odpowiadającą na sześć frankowych pytań zadanych przez pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Manowską.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze