Frankowicze dłużej poczekają na pomoc. Kolejne przesunięcie posiedzenia Sądu Najwyższego

pieniadze frank szwajcarski banknoty
Autor: shutterstock pieniadze frank szwajcarski banknoty

Sąd Najwyższy zmienił termin kolejnej uchwały dotyczącej kredytów - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita". Zarządzeniem prezesa Izby Cywilnej termin posiedzenia wyznaczony na 15 kwietnia, został zmieniony na 7 maja - dodano.

Opóźniona pomoc dla frankowiczów w sądzie"Zarządzeniem prezesa Izby Cywilnej termin posiedzenia w sprawie III CZP 6/21, wyznaczony na 15 kwietnia, został zmieniony na 7 maja na godz. 10.00" – poinformowało biuro prasowe Sądu Najwyższego, cytowane przez "Rzeczpospolitą". Dziennik przypomina, że siedmiu sędziów Sądu Najwyższego ma odpowiedzieć na dwa pytania postawione w styczniu przez rzecznika finansowego.

Jaki majątek zgromadził Krzysztof Krawczyk? Jaką miał emeryturę?

Pierwsze dotyczy tego, czy w razie unieważnienia umowy frankowej stronom przysługują roszczenia, o których mowa w przepisie art. 410 § 2 k.c. w zw. z art. 405 k.c. (dotyczą one bezpodstawnego wzbogacenia). Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, to pojawia się pytanie, czy rozliczenie powinno zostać przeprowadzone zgodnie z tzw. teorią dwóch kondycji czy teorią salda" - czytamy.

W piątek zdecydowano o przesunięciu na 11 maja posiedzenia pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego (pierwotnym terminem był 25 marca, później został przełożony na 13 kwietnia), który miał podjąć uchwałę odpowiadającą na sześć frankowych pytań zadanych przez pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Manowską.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze