Zmiany w ryczałcie i karcie podatkowej. Nowe formularze dla podatników

2021-10-13 15:13
urząd skarbowy podatki fiskus
Autor: Andrzej Bęben

Resort finansów przygotowuje nowe wzory formularzy podatkowych. Wzory zawarte w nowym rozporządzeniu będą miały zastosowanie do przychodów uzyskanych od dnia 1 stycznia 2021 r. i dokonanych od tego dnia odliczeń.

W 2022 r. roku mają obowiązywać nowe wzory formularzy, na których będziemy składać zeznania, deklaracje i informacje podatkowe za 2021 r. Nowe wzory będą obowiązywały osoby fizyczne w zależności od tego w jakiej formie opodatkowują swoje dochody np. otrzymują przychody z pracy, rozliczają się z fiskusem na zasadach ryczałtowych czy karty podatkowej.

ZOBACZ: Ile kupisz paliwa za pensję minimalną?

W przyszłym roku nowe podatki? Marek Zuber wyjaśnia, za co możemy zapłacić więcej! [Super Raport]

I tak zmiany będą dotyczyły następujących formularzy na zasadach karty podatkowej - PIT-28, PIT-28S, PIT-16A, PIT-19A, PIT-28/B, PIT/O, PIT/D i PIT/WZR. Są także nowe wzory zeznań także dla innych podatników PIT - PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 i załączników. 

Zmiany tłumaczone są potrzebą aktualizacji i technicznego dostosowania z uwagi na nowelizacje przepisów prawa podatkowego.  

Sonda
Polski Ład. Jakie zmiany w podatkach Cię czekają?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE