Zadała Morawieckiemu niewygodne pytanie. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała!

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Zadała Morawieckiemu niewygodne pytanie. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała!

Polski Ład: Projekt domu za złotówkę do pobrania z internetu

2021-08-12 10:42

- W Polskim Ładzie zakładamy rewolucję wolności, prywatności, własności. Chcemy tę wolnościową rewolucję wprowadzić do systemu budowy domów jednorodzinnych do 70 m kw. w podstawie - powiedział w czwartek podczas wizyty w Pułtusku premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapowiedział też, że w Polskim Ładzie "za symboliczną złotówkę w konkursie architektonicznym zaproponujemy szereg projektów, które każdy będzie mógł sobie pobrać ze strony".

Polski Ład. Budowa domu do 70m2

- Chcemy, żeby młodzi ludzie mieli większe szanse na uzyskanie własnych czterech kątów - powiedział szef rządu podczas wizyty w firmie Darbud w Pułtusku. "W Polskim Ładzie zakładamy rewolucję wolności, prywatności, własności. Chcemy tę wolnościową rewolucję wprowadzić do systemu budowy domów jednorodzinnych do 70 m kw. w podstawie" - dodał Morawiecki. Jak przypomniał, w ub. roku wydano 120 tys. pozwoleń na budowę domów. To według szefa rządu o 50 proc. więcej niż w 2015 r. "W ramach naszych procedur będziemy upraszczali, co się da, a domy do 70 m kw. będzie można budować bez pozwoleń, bez kierownika budowy, bez książki budowy" - zapowiedział premier. Jak dodał, "za symboliczną złotówkę w konkursie architektonicznym zaproponujemy szereg projektów, które każdy będzie mógł sobie pobrać ze strony i budować estetyczny, nowoczesny, energooszczędny domek".

ZOBACZ: Przywileje tylko dla zaszczepionych? Ostre słowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!

"Polacy we wszystkich miastach, na obrzeżach miast, na terenach wiejskich muszą móc budować, w szybkiej, krótkiej uproszczonej procedurze. Chcemy oddać tę decyzję w ręce Polaków i zrobić to w najbliższych tygodniach i miesiącach" - dodał Morawiecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Sonda
Czy popierasz zmiany podatkowe w Polskim Ładzie?
Najnowsze