Mikołajki, Mazury, jeziora, łódki

i

Autor: Pawel Lickiewicz

Wakacje na Mazurach. Ile zapłacisz za urlop na Mazurach?

2015-06-26 15:13

Mikołajki. To spokojne, liczące ok. 4 tys. mieszkańców, miasteczko w okresie wakacyjnym przeradza się w prawdziwy raj dla miłośników żeglarstwa. Jednak korzystanie z uroków stolicy Krainy Tysiąca Jezior kosztuje. Wyjaśniamy, ile trzeba zapłacić za urlop w Mikołajkach.

Myśląc o noclegu w Mikołajkach, warto rozważyć ofertę Hotelu Gołębiewski malowniczo położonego nad  jeziorem Tałty. Hotel przygotował dla turystów specjalną wakacyjną propozycję – tygodniowe wczasy all inclusive. Nocleg w ich ramach kosztuje 360 zł za dobę, a cena obejmuje śniadania, obiady i kolacje a także open bar oraz możliwość korzystania z parku wodnego Tropikana. Oferta skierowana jest także dla rodziców. Za dostawkę dla dziecka w 2-osobowym pokoju zapłacą oni 180 zł za dobę.

ZOBACZ TEŻ: Oscypki, Krupówki, Morskie Oko. Ile zapłacisz za urlop w Zakopanem

Oszczędni turyści powinni zainteresować się noclegiem na kwaterze prywatnej. Według serwisu e-holiday.pl cena za nocleg na kwaterze waha się od 27 do 110 zł. Z kolei za nocleg w pensjonacie zapłacimy 40-60 zł. Jeśli ktoś zamierza nocować w Mikołajkach pod namiotem, za miejsce na polu namiotowym będzie musiał wyłożyć ok. 20 zł. Kiedy do Mikołajek jedzie się ze znajomymi, warto rozważyć wynajem domku letniskowego. Wynajem 6-osobowego domku z dodatkowym aneksem sypialnym w sezonie kosztuje 350 zł za dobę.

Koszt wyżywienia

Jeżeli chodzi o wyżywienie, ze znalezieniem restauracji nie będzie problemu. Choć Mikołajki są nieduże, jest tu sporo różnych restauracji, tawern i barów. Według menu zamieszczanych w sieci, ceny przystawek w knajpach zaczynają się już od 10 zł, za pełny obiad zapałcimy maksymalnie 70 zł. Ogólnie jednak trzeba liczyć się z tym, że stołując się w Mikołajkach, za dwudaniowy obiad zapłacimy ok. 40 zł. Koszt chętnie wybieranej podczas urlopu pizzy to 15-30 zł. Piwo w pubach jest raczej drogie. Pół litra złocistego płynu kosztuje ok. 10 zł.

Ile za atrakcje

Podczas pobytu w Mikołajkach grzechem jest nieskorzystanie z uroków jezior
Mikołajskiego i Tałty. Aby popływać po jeziorze, można wynająć jacht. Godzina rejsu ze sternikiem kosztuje 180 zł, wynajem jachtu bez sternika od 350 do 550 zł za dobę. Z kolei koszt wynajmu motorówki to 120-150 zł za godzinę, a ceny wynajęcia roweru wodnego czy kajaku ustala się najczęściej indywidualnie.

ZOBACZ TEŻ: Z jednej strony morze, z drugiej zatoka. Ile zapłacisz za urlop we Władysławowie

Będąc w Mikołajkach, warto też wybrać się do parku wodnego Tropikana. Wstęp tam jest darmowy dla gości Hotelu Gołębiewski, a osoby z zewnątrz muszą zapłacić 30 zł za półtorej godziny zabawy i 5 zł za każde kolejne pół godziny. Za dzieci do lat 12 trzeba zapłacić 15 zł, a dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Jednym z najpopularniejszych miejsc w Mikołajkach jest też wioska żeglarska z dużą mariną dla jachtów, restauracjami itd. Za zacumowanie jednostki trzeba tu zapłacić 10 zł za 5 godz. lub 35 zł za dobę. Biorąc pod uwagę wszystkie wydatki, para, która pojedzie do Mikołajek na tydzień powinna się liczyć z uszczupleniem portfela o nawet 2,5 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze