Praca przez 7 godzin? Trwa zbiórka podpisów pod ustawą skracającą czas pracy

i

Autor: Fot. East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER Praca w biurze

Zakaz handlu w niedzielę. Polacy chcą wolnej niedzieli dla wszystkich pracujących

2018-07-09 18:29

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje już od czterech miesięcy. Jak sobie z nim radzą Polacy? Czy ograniczenie handlu wpłynęło na nawyki konsumenckie? Prześwietlił to zespół badawczy Havas Media Group – Intelligence Team. Okazuje się, że w jednym jesteśmy zgodni - niedziele powinny być wolne dla wszystkich, nie tylko pracowników handlu.

Średnio około 20 proc. badanych wskazało, że wprowadzenie zakazu handlu w niedziele znacząco zmieniło sposób spędzania niedziel. Wolną niedzielę pracownicy handlu nie tylko poświęcają dla rodziny, ale także na oglądanie telewizji, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu czy spotkaniach z przyjaciółmi i znajomymi. 

Zakaz handlu

i

Autor: Materiały prasowe Zakaz handlu

Havas Media Group – Intelligence Team zauważa, że wpływ na spędzanie wolnej niedzieli ma również pogoda. - Pierwsza niedziela objęta zakazem handlu była jednym z pierwszych cieplejszych dni tego roku. Wiele osób spędziło więc ten dzień na świeżym powietrzu. W drugą niedzielę nastąpiło załamanie pogody – ten dzień większość badanych spędziła przed telewizorem (co istotne – częściej przed telewizorem niż z rodziną) - czytamy na marketingprzykawie.pl.

Co również ciekawe, ocena zakazu handlu podzieliła Polaków. Połowa badanych chciałaby jego utrzymania i niemal taki sam odsetek badanych chciałby zniesienia ograniczenia handlu w niedziele. Największa zgodność ankietowanych wystąpiła w jednej kwestii - nie tylko pracownicy handlu powinni mieć wolne w niedziele.

Co też istotne, ocena zakazu handlu podzieliła Polaków. Połowa badanych chciałaby jego utrzymania i niemal taki sam odsetek badanych chciałby zniesienia ograniczenia handlu w niedziele. Największa zgodność ankietowanych wystąpiła w jednej kwestii - nie tylko pracownicy handlu powinni mieć wolne w niedziele.

Badanie zostało przeprowadzone w pięciu falach. Pierwszą z nich zrealizowano tydzień przed wprowadzeniem zakazu handlu. Dwie kolejne – po pierwszej i drugiej niedzieli objętej zakazem handlu. Czwartą i piątą falę zrealizowano 23 kwietnia i 20 czerwca.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze