smartfon

i

Autor: shutterstock 250 zł za wypełnienie ankiety? Oszuści podszywają się za pomocą SMS-ów. Nie daj się nabrać!

250 zł za wypełnienie ankiety? Oszuści podszywają się za pomocą SMS-ów. Nie daj się nabrać!

2022-05-31 5:05

CERT Polska ostrzega przed oszustami, którzy za pomocą SMS-ów podszywają się pod resort finansów. W ramach kampanii oferują 250 zł za wypełnienie ankiety, w rzeczywistości chcą wyłudzić dane osobowe.

Ankieta za 250 zł. CERT Polska ostrzega przed oszustami

CERT Polska ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod resort finansów. Chodzi o kampanię SMS-ową, która polega na umieszczeniu w wiadomości linku. Po jego kliknięciu otwiera się ankieta, za której wypełnienie można otrzymać 250 zł.

"Aby odebrać nagrodę oszuści proszą o wpisanie naszych danych na fałszywym panelu logowania do banku" - informuje CERT Polska.

Jacek Jaśkowiak Impact 2022

Oszuści chcą wyłudzić twoje dane! Podszywają się pod resort finansów

Oszuści znajdą sposób na to, jak wykraść Twoje dane. Tym razem podszyli się pod Ministerstwo Finansów. Wysyłają SMS-y o treści: "Zapraszamy do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie. Został stworzony wyłącznie w celu poprawy jakości obsługi klienta. Musimy poznać Twoją opinię na temat prezentowanych produktów i usług handlowych. Za wypełnienie ankiety na konto lub kartę wpłacimy 250 zł". CERT Polska apeluje, aby nie podejmować prób klikania w podany link i nie wypełniać wysłanej nam ankiety. Zwraca uwagę na to, że mimo podobieństwa strony do tej oficjalnej, to adres jednak się różni.

Nie daj się nabrać na podstępy oszustów

Na początku 2022 r. doszło do podobnej sytuacji z oszustami próbującymi wyłudzić dane osobowe. Wtedy to Ministerstwo Finansów ostrzegało przed telefonami od osób, które podawały się za pracowników urzędów. Z kolei w marcu br Krajowa Administracja Skarbowa, apelowała, aby uważać na cyberprzestępców, którzy straszyli w wiadomościach SMS o niedopłatach PIT.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś SMS z podejrzanym linkiem?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze