Acer Swift X - smukły laptop z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti

2021-06-04 20:04
Acer Swift X
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Acer Swift X

Acer wzbogacił popularną linię laptopów Swift o najnowszy model - Swift X. Komputer powstał z myślą o większej mobilności i wyposażony został w procesor AMD Ryzen serii 5000 z architekturą Zen 3 oraz kartę graficzną GeForce RTX 3050 Ti.

Laptop Acer Swift X (SFX14-41G) reprezentuje nowy segment w gamie Swift. Jako pierwsze urządzenie z tej serii dysponuje samodzielną kartą graficzną - NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti i zachowuje przy tym wagę 1,39 kg. W połączeniu z procesorem mobilnym AMD Ryzen 7 5800U i nawet 16 GB pamięci RAM, komputer zapewnia zapas mocy, który sprosta potrzebom np. montażystów wideo czy fotografów. Potencjał Acer Swift X zwiększają dodatkowo: dysk SSD o pojemności do 2 TB i bateria 59 W z funkcją szybkiego ładowania, która umożliwia nawet 17 godzin pracy. Wszystko to zamknięto w metalowej obudowie o grubości 17,9 mm.

Gama intensywnych kolorów

Laptop Swift X wyposażono w 14-calowy wyświetlacz FHD IPS ze smukłymi ramkami. Ekran cechuje się jasnością 300 nitów i 100% pokryciem palety barw sRGB. Technologia BlueLightShield firmy Acer chroni natomiast oczy użytkownika przed nadmiernym zmęczeniem podczas długotrwałej pracy. Transfer danych, streaming wideo i ładowanie baterii umożliwia port USB-C, a szybką łączność bezprzewodową zapewnia moduł Wi-Fi 6. Laptopa wyposażono także w czytnik linii papilarnych, pozwalający na bezpieczne logowanie za pomocą Windows Hello oraz w funkcję eliminacji hałasu, która dzięki rozwiązaniom AI zapewnia lepszą jakość rozmów wideo.

ZOBACZ: Acer wśród liderów sprzedaży monitorów

Ranking sklepów internetowych. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Cicha praca i skuteczne chłodzenie

Za chłodzenie laptopa odpowiada wentylator zbudowany z 59 łopatek o grubości 0,3 mm. Nachylony, podwójny pierścień umieszczony na jego szczycie poprawia przepływ powietrza o 5-10%. Wydajność termiczną urządzenia poprawiają też dwie miedziane rurki odprowadzające ciepło, a także klawiatura wyposażona we wloty powietrza. Dzięki tym ostatnim komputer jest w stanie odprowadzić na zewnątrz 8-10% ciepła więcej. -

- Nowe modele laptopów Acer zaprojektowano tak, by zapewnić konsumentom jak największy wybór ultraprzenośnych urządzeń o wysokich parametrach - mówi James Lin, Dyrektor Generalny Działu Notebooków i Produktów IT w Acer Inc.

- Profesjonaliści potrzebują stylowego urządzenia, które jest na tyle kompaktowe, by nie sprawiało kłopotów w transporcie i jednocześnie na tyle wydajne, by obsługiwać wiele wymagających dużej mocy obliczeniowej programów jednocześnie. Taką równowagę staramy się osiągnąć w każdym projektowanym urządzeniu – dodaje James Lin.

- Dzięki wysoce efektywnej architekturze Zen 3 firmy AMD, laptop Acer Swift X osiąga niezrównany czas działania baterii przy zachowaniu wysokich parametrów pracy i mobilności - dodaje Saeid Moshkelani, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny Działu Urządzeń Informatycznych dla Klientów w AMD.

- Jesteśmy dumni ze współpracy z kluczowymi partnerami, takimi jak Acer, ponieważ dzięki niej możemy dostarczać przedstawicielom branż kreatywnych rozwiązania klasy premium bez żadnych kompromisów w zakresie jakości – podkreśla Saeid Moshkelani.

Cena i dostępność

Acer Swift X dostępny będzie w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2021 r. w cenie od 3 999 zł. Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze