Acer Swift X

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Acer Swift X

Acer Swift X - smukły laptop z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti

2021-06-04 20:04

Acer wzbogacił popularną linię laptopów Swift o najnowszy model - Swift X. Komputer powstał z myślą o większej mobilności i wyposażony został w procesor AMD Ryzen serii 5000 z architekturą Zen 3 oraz kartę graficzną GeForce RTX 3050 Ti.

Laptop Acer Swift X (SFX14-41G) reprezentuje nowy segment w gamie Swift. Jako pierwsze urządzenie z tej serii dysponuje samodzielną kartą graficzną - NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti i zachowuje przy tym wagę 1,39 kg. W połączeniu z procesorem mobilnym AMD Ryzen 7 5800U i nawet 16 GB pamięci RAM, komputer zapewnia zapas mocy, który sprosta potrzebom np. montażystów wideo czy fotografów. Potencjał Acer Swift X zwiększają dodatkowo: dysk SSD o pojemności do 2 TB i bateria 59 W z funkcją szybkiego ładowania, która umożliwia nawet 17 godzin pracy. Wszystko to zamknięto w metalowej obudowie o grubości 17,9 mm.

Gama intensywnych kolorów

Laptop Swift X wyposażono w 14-calowy wyświetlacz FHD IPS ze smukłymi ramkami. Ekran cechuje się jasnością 300 nitów i 100% pokryciem palety barw sRGB. Technologia BlueLightShield firmy Acer chroni natomiast oczy użytkownika przed nadmiernym zmęczeniem podczas długotrwałej pracy. Transfer danych, streaming wideo i ładowanie baterii umożliwia port USB-C, a szybką łączność bezprzewodową zapewnia moduł Wi-Fi 6. Laptopa wyposażono także w czytnik linii papilarnych, pozwalający na bezpieczne logowanie za pomocą Windows Hello oraz w funkcję eliminacji hałasu, która dzięki rozwiązaniom AI zapewnia lepszą jakość rozmów wideo.

ZOBACZ: Acer wśród liderów sprzedaży monitorów

Ranking sklepów internetowych. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Cicha praca i skuteczne chłodzenie

Za chłodzenie laptopa odpowiada wentylator zbudowany z 59 łopatek o grubości 0,3 mm. Nachylony, podwójny pierścień umieszczony na jego szczycie poprawia przepływ powietrza o 5-10%. Wydajność termiczną urządzenia poprawiają też dwie miedziane rurki odprowadzające ciepło, a także klawiatura wyposażona we wloty powietrza. Dzięki tym ostatnim komputer jest w stanie odprowadzić na zewnątrz 8-10% ciepła więcej. -

- Nowe modele laptopów Acer zaprojektowano tak, by zapewnić konsumentom jak największy wybór ultraprzenośnych urządzeń o wysokich parametrach - mówi James Lin, Dyrektor Generalny Działu Notebooków i Produktów IT w Acer Inc.

- Profesjonaliści potrzebują stylowego urządzenia, które jest na tyle kompaktowe, by nie sprawiało kłopotów w transporcie i jednocześnie na tyle wydajne, by obsługiwać wiele wymagających dużej mocy obliczeniowej programów jednocześnie. Taką równowagę staramy się osiągnąć w każdym projektowanym urządzeniu – dodaje James Lin.

- Dzięki wysoce efektywnej architekturze Zen 3 firmy AMD, laptop Acer Swift X osiąga niezrównany czas działania baterii przy zachowaniu wysokich parametrów pracy i mobilności - dodaje Saeid Moshkelani, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny Działu Urządzeń Informatycznych dla Klientów w AMD.

- Jesteśmy dumni ze współpracy z kluczowymi partnerami, takimi jak Acer, ponieważ dzięki niej możemy dostarczać przedstawicielom branż kreatywnych rozwiązania klasy premium bez żadnych kompromisów w zakresie jakości – podkreśla Saeid Moshkelani.

Cena i dostępność

Acer Swift X dostępny będzie w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2021 r. w cenie od 3 999 zł. Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze