Amazon dostarczy zakupy dronem: w pół godziny!

2013-12-03 10:55

Amazon.com, amerykański gigant sprzedaży internetowej zapowiada rewolucję w dostawach! Zamawiając zakupy w systemie Prime Air klient otrzyma je do domu w 30 minut! Jak to działa? ZOBACZ WIDEO

Amazon zapewnia: – To wygląda jak fantastyka naukowa, ale to prawda! I chwali się, że Prime Air ten zrewolucjonizuje rynek.

– Tego dnia drony w powietrzu staną się tak samo powszechne jak dzisiaj samochody kurierów – czytamy na portalu Amazon.com

CZYTAJ TEŻ: Po Facebooku krąży niebezpieczny łańcuszek! UWAŻAJCIE na film o gimnazjalistkach!

– Z technologicznego punktu widzenia, będziemy w stanie rozpocząć tego typu operacje kiedy tylko powstaną odpowiednie przepisy i uzyskamy zgodę federalnych władz lotniczych – zapewnia amerykański gigant internetowy.

Według firmy, zgoda FAA (Federal Aviation Administration) jest spodziewana w 2015 roku. Amazon podkreśla również, że najpierw trzeba zmienić prawo lotnicze tak, by drony nie zagrażały bezpieczeństwu - tak w powietrzu, jak i na Ziemi.

– Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem – zapewnia firma.

Amazon to amerykańska firma o zasięgu globalnym, specjalizująca się w handlu internetowym. Powstała jako księgarnia internetowa. Dziś poprzez portal można kupić praktycznie wszystko. Jak podaje Wikipedia, oddziały Amazonu działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii.

Niedawno gigant zapowiadał także ekspansję do Polski.

CZYTAJ: Amazon zatrudni w Polsce 6 tysięcy osób!

Najnowsze