aplikacje

i

Autor: pixabay.com

Aplikacja kolejnego banku w Polsce dołączyła do sklepu Huawei AppGallery

2020-11-26 14:51

Huawei i Bank Millennium rozpoczęły współpracę, której celem jest wprowadzenie aplikacji mobilnej banku do AppGallery, sklepu z aplikacjami na urządzeniach Huawei. Aplikacja będzie początkowo dostępna na urządzeniach opartych o GMS (Google Mobile Services), a niedługo potem, po integracji z HMS (Huawei Mobile Services), również na najnowszych smartfonach i tabletach marki opartych o HMS. Bank Millennium to kolejny duży polski bank, który dołączy do autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei.

 - Z urządzeń Huawei korzysta wielu naszych klientów. Wiemy, że ci, którzy w swoich urządzeniach nie mają dostępu do usług Google, czekali na tę współpracę. Od kliku miesięcy otrzymujemy od nich wiele pytań. Dzięki nawiązanej współpracy nasza aplikacja mobilna wkrótce będzie dostępna w AppGallery na wszystkich urządzeniach Huawei – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium. 

- Liczymy na to, że w grudniu uda nam się wprowadzić aplikację Banku Millennium do AppGallery, najpierw dla urządzeń opartych o GMS. Potem nastąpi integracja z HMS, dzięki czemu aplikacją Banku Millennium będą mogli cieszyć się także użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei - mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

ZOBACZ TAKŻE: Game Fest: zapłać w grze pobranej z AppGallery i odzyskaj połowę wydatków

Aplikacja mobilna Banku Millennium zapewnia wygodny dostęp do finansów, w dowolnym miejscu i czasie. Posiada szerokie możliwości personalizacji, jest dostępna w procesach omnikanałowych i udostępnia rozwiązania w ramach otwartej bankowości. Umożliwia m.in. płatności bezdotykowe, przelewy, płatności za bilety komunikacji miejskiej i parkingi, a także pozwala zapłacić za autostradę bez stania w kolejce i pobierania biletu. W ramach otwartej bankowości udostępnia usługę Finanse 360°, która pozwala sprawdzić stan konta i historię transakcji na rachunku aż w dziewięciu innych bankach, a także możliwość potwierdzenia dochodu w procesie wnioskowania o kredyt gotówkowy poprzez logowanie do jednego z ośmiu innych banków.

Słodycze gratis, masło i wędliny za grosze! NOWE promocje w Biedronce od 26.11

Aplikacja mobilna banku wykorzystuje również technologię rozszerzonej rzeczywistości do zakładania lokaty, umożliwia zakup ubezpieczenia komunikacyjnego za pomocą kodu Aztec z dowodu rejestracyjnego pojazdu czy ubezpieczenia turystycznego z innowacyjną usługą „Pomoc w podróży”. Bankowość mobilna banku pozwala też zaktualizować dane dokumentu tożsamości, skorzystać w ciągu kilku sekund z produktów kredytowych, kiedy potrzebna jest dodatkowa gotówka i wygodnie załatwić wiele innych spraw. Jest stale rozwijana.

Huawei AppGallery z rekordowymi wynikami w Polsce

Ośmiokrotny wzrost liczby pobrań aplikacji, sięgający już ponad 1,2 miliona w skali miesiąca, ponad 700 tysięcy nowych, aktywnych użytkowników sklepu i 1,8 miliona nowych, zarejestrowanych kont Huawei ID – wszystko w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Podczas konferencji Huawei Developer Conference Polska 2020, dedykowanej polskim deweloperom i twórcom aplikacji, Huawei przedstawił najnowsze dane na temat swojego autorskiego sklepu AppGallery i ekosystemu Huawei Mobile Services.

Sklep AppGallery to kluczowy element budowanego przez markę ekosystemu HMS, dostępnego w smartfonach i tabletach Huawei nowej generacji. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 500 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Podczas konferencji HDC Polska 2020 ogłoszono, że liczba polskich użytkowników sklepu wynosi już półtora miliona, z czego 700 tysięcy dołączyło w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Miesięczna liczba pobrań generowanych przez odwiedzających AppGallery wynosi ponad 1,2 miliona, co stanowi ośmiokrotny wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wzrosła również liczba kont Huawei ID, która aktualnie wynosi 5,5 miliona, o 1,8 miliona więcej.

Huawei poinformował również o rozwoju sklepu AppGallery pod kątem dostępności aplikacji w języku polskim i ich integracji z ekosystemem HMS. Obecnie w AppGallery znajduje się ponad 4 900 aplikacji w języku polskim, a ponad 70% najważniejszych aplikacji lokalnych jest już dostępnych na smartfonach i tabletach Huawei nowej generacji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze