Będzie nowy iPhone?

2008-05-15 15:10 Radek Malinowski

W wielu internetowych sklepach w Stanach i Wielkiej Brytanii nie można już kupić iPhone'a. Zostały wyprzedane. Czyżby miała to być zapowiedzieć nowej generacji zabawki od Appla?

Steve Jobs niebawem wygłosi kolejną płomienną mowę podczas planowanej przez . Najprawdopodobniej, podczas zbliżającej się Apple konferencji 9 czerwca, Steve Jobs wówczas przedstawiony zostanie nowy, odświeżony iPhone z upragnioną obsługą 3G.

Jedną z przyczyn „wyczyszczenia” dotychczasowych zapasów sklepowych były ostatnie obniżki cen – np. w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe przedstawiciel sieci komórkowej AT&T, która ma wyłączność na dystrybucję iPhone'ów w Stanach, twierdzi że nie ma on w tej chwili żadnych problemów z dostawą kolejnych urządzeń.

Nie od dziś wiadomo, że sukces Apple na polu telefonii komórkowej zaskoczył chyba nawet najbardziej sceptycznie nastawionych analityków rynku. Wielomilionowa sprzedaż urządzeń nie tylko w Stanach przełożyła się na potężny wzrost wartości Apple.

Teraz coraz częściej mówi się, że Apple musi czym prędzej pokazać światu kolejną odsłonę iPhone'a, który przyniesie kilka wyczekiwanych nowinek technologicznych. Choć w przypadku 3G trudno mówić o nowince, to z pewnością pojawienie się technologii zostanie odebrane pozytywnie. Zwłaszcza, że na Zachodzie dużo pisze się o rozwiązaniach BlackBerry, z którymi z pewnością zmierzy się iPhone 3G.

Najnowsze