Telewizja w plenerze: smartfon na balkonie

i

Autor: petrunjela/Getty Images

Smartfony

Bez dobrej baterii w smartfonie ani rusz? Są najnowsze badania

2022-09-28 3:15

Prawie każdy z nas odczuwał kiedyś niepokój związany ze zmniejszającym się stanem naładowania baterii. Tak wynika z przeprowadzonych na zlecenie OnePlus badań – 73 proc. badanych odpowiedziało, że niechętnie wyjdzie z domu, jeśli stan baterii w ich smartfonie będzie wskazywał mniej niż 20 proc.

Badanie zostało zlecone przez markę OnePlus przy okazji niedawno zaprezentowanego modelu OnePlus 10T 5G. Smartfon ten można w pełni naładować zaledwie w 19 minut dzięki ładowaniu SUPERVOOC o mocy 150W. Pracownia badawcza przyjrzała się zachowaniu użytkowników w obliczu rozładowywania się baterii w smartfonie. 5 proc. respondentów odpowiedziało, że wręcz odczuwa ból głowy, gdy są poza domem, a ich urządzenie ma niski poziom naładowania baterii. Z kolei niemal co dziesiąty (7 proc.) przyznaje, że ma w takiej sytuacji problemy z koncentracją.

Kiedy spadający poziom baterii stresuje najbardziej? Najwięcej osób (45 proc.) wskazało, że podczas korzystania z Google Maps, aby znaleźć drogę, 25 proc. w czasie spotkań ze znajomymi, a prawie 1/3 odczuwa największy dyskomfort, gdy pasek baterii świeci na czerwono, w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Ankieterzy zapytali również, w jakim stopniu urządzenia mobilne są ważne w codziennym życiu. Tutaj 61 proc. respondentów odpowiedziało, że ich smartfon jest niezbędnym narzędziem w codziennych sprawach – od dostępu do bankowości elektronicznej, przez rezerwację biletów, po obsługę poczty służbowej.

- Badania potwierdzają, jak bardzo lubimy mieć pewność, że bateria w naszym smartfonie będzie niezawodna - mówi Tuomas Lampen, European Head of Strategy, OnePlus. - OnePlus 10T 5G, to nasze najnowsze urządzenie, które w zaledwie 10 minut naładuje baterię na cały dzień. Z kolei na naładowanie od 0 proc. do 100 proc., OnePlus 10T 5G potrzebuje tylko 19 minut, za sprawą ładowania SUPERVOOC o mocy 150W. Dzięki temu nasi użytkownicy nie muszą się martwić o stan baterii w ich smartfonach – dodaje.

Co ciekawe, trzy na cztery badane osoby były zdumione tym, jak bardzo jesteśmy zależni od nowoczesnej technologii. Natomiast prawie połowa (46 proc.) ankietowanych deklaruje, że bez telefonu czułaby się nieswojo. Ponadto 68 proc. przyznało, że nigdy nie wychodzi z domu bez telefonu, aby mieć pewność, że zawsze można się z nimi łatwo skontaktować. Badanie przeprowadzone w sierpniu 2022 roku. w Wielkiej Brytanii przez Perspectus Global na próbie 1500 osób, na zlecenie firmy OnePlus.

Tańczące z Promocjami 15.09.22
Sonda
Jak często wymieniasz smartfona na nowy model?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze