Bezpłatne wsparcie Google. Program Firmy Jutra – poradnik przedsiębiorcy

2020-12-31 12:36 Materiał Partnerski
Bezpłatne wsparcie Google. Program Firmy Jutra – poradnik przedsiębiorcy
Autor: Materiały Promocyjne Agnieszka Kapusta, doradca programu Firmy Jutra

Ze względu na obecne obostrzenia, wielu właścicieli firm postanowiło przenieść swój biznes do internetu lub rozwinąć ten kanał sprzedaży. Jednak brakuje im często odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz narzędzi. Google razem z Polskim Funduszem Rozwoju oraz Operatorem Chmury Krajowej uruchomił bezpłatny program szkoleniowo-rozwojowy Firmy Jutra, aby pomóc w tym wyzwaniu polskim przedsiębiorcom. W imieniu przedsiębiorców, pytamy Agnieszkę Kapustę, doradcę programu Firmy Jutra o szczegóły wsparcia dla małych i średnich firm.

– Kto może zgłosić się do programu Firmy Jutra?

– Doradcy pomagają zarówno małym firmom, które dopiero chcą zbudować swoją obecność w internecie, jak i średnim biznesom, gotowym do rozbudowy sprzedaży w sieci. Zapraszamy także małe i średnie e-commerce (sklepy internetowe), które chcą zrozumieć analitykę internetową i poprawić swój marketing.

– Jak wygląda udział w programie?

– Pierwszym etapem jest indywidualna wideo konsultacja z doradcą Firm Jutra, który wraz z przedsiębiorcą określi potrzeby firmy i stworzy indywidualny plan rozwoju w internecie. Kolejnym etapem jest udział w szkoleniach, kursach wideo, dopasowanych do rodzaju i rozmiaru biznesu, czasu, który przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na naukę i skali inwestycji. Przez cały czas trwania kursu przedsiębiorcy mają dostęp do ćwiczeń utrwalających wiedzę i zaproszenie na cotygodniowe dyżury z doradcą. Pomoc ta trwa także do 3 miesięcy po udziale w programie. Dodatkowo uczestnicy otrzymują kurs Lean Canvas i e-booki biznesowe od PFR, wspierające szybką adaptację modeli biznesowych firm oraz kurs wprowadzający do rozwiązań chmurowych dla małych i średnich firm od OChK, aby zaproponować rozwiązania chmurowe, które mogą pomóc zwiększyć ich innowacyjność i obniżyć koszty działalności.

– Czy program jest bezpłatny?

– Tak, jest całkowicie bezpłatny

– Jakie korzyści daje udział w programie Firmy Jutra?

– Przede wszystkim, rozwój swojego biznesu w internecie, a także rozbudowanie marketingu internetowego swojej firmy i kanału sprzedaży w sieci. Przykładów, jak udział w naszym programie może zmienić działalność firmy, jest bardzo wiele. Zachęcam do wejścia na stronę firmyjutra.pl, żeby się z nimi zapoznać.

– Od kiedy można zgłosić się do programu i do kiedy program trwa?

– Program wystartował na początku listopada, wielu przedsiębiorców już jest w trakcie szkoleń, więc zgłosić się do udziału można cały czas. Zobowiązaliśmy się przeszkolić 15 000 polskich przedsiębiorstw, więc Firmy Jutra będą dostępne przynajmniej do końca 2021 roku. Jednak zainteresowanie jest duże, więc zachęcamy, aby zapisać się jak najszybciej.

Zgłoś się do programu na stronie: firmyjutra.pl

3 wskazówki dla przedsiębiorców od doradcy Firm Jutra

  • Bezpłatny profil firmy w Google Moja Firma pozwoli ci być widocznym w wyszukiwarce oraz na Mapach Google. Dzięki temu więcej klientów trafi do twojej firmy.
  • Uzupełnij opis produktów lub usług na swojej stronie internetowej o rzeczy, o które często pytają cię twoi klienci, dzięki czemu będziesz miał pewność, że zawsze znajdą oni bez problemu najważniejsze dla nich informacje.
  • Przetestuj prędkość ładowania twojej strony na różnych urządzeniach, a także wersję mobilną. Jeżeli strona ładuje się zbyt długo, część klientów może zrezygnować z odwiedzania jej.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST

Firmy Jutra - logo
Autor: materiały prasowe
Najnowsze