Porachunki Osobiste - nowe

i

Autor: Shutterstock & Super Express Porachunki Osobiste - nowe

Nowe technologie

Co to jest PayPal? Jak płacić przy użyciu PayPal? Czy to bezpieczne?

2022-08-21 20:01

Co to jest PayPal? W dzisiejszych czasach dokonujemy bardzo dużo płatności w internecie. Trudno się dziwić, skoro są łatwe, wygodne i szybkie. Narzędzi umożliwiających wirtualne zakupy jest sporo, a jedno z najbardziej popularnych to PayPal.

Czy korzystanie z PayPal jest bezpieczne?

Korzystając z PayPal możesz dokonywać transakcji bez podawania informacji finansowych. Twoje dane są zaszyfrowane i nie są w pełni ujawniane sprzedającym. Odbiorca nie widzi m.in. Twoich danych bankowych czy numeru karty kredytowej. Dodatkowo niektóre zakupy są objęte programem ochrony kupujących.

Co to jest ochrona kupujących?

“Program ochrony kupujących umożliwia uzyskanie zwrotu całkowitej ceny przedmiotu oraz ewentualnych pierwotnych kosztów wysyłki, jeśli nie otrzymasz towaru zakupionego od sprzedającego lub jeśli go otrzymasz, ale nie będzie on tym, co zamówiono.” “Nie ponosisz odpowiedzialności za nieautoryzowane zakupy dokonane ze środków znajdujących się na Twoim koncie. Jeśli zamówiony przedmiot do Ciebie nie dotrze lub będzie różnić się od opisu, zwrócimy Ci jego całkowitą cenę oraz poniesione koszty wysyłki (w stosownych przypadkach), pod warunkiem, że dokonany zakup będzie spełniał określone warunki.

Jak założyć konto w PayPal?

Możesz zarejestrować się bezpłatnie na TEJ stronie. Jako że korzystając z PayPal, mamy wymóg dwuetapowej weryfikacji, na początku należy podać swój numer telefonu, na który przyjdzie kod z potwierdzeniem. Następnie uzupełnić profil adresem e-mail, imieniem i nazwiskiem. W ostatnim kroku należy powiązać z kontem PayPal kartę kredytową lub debetową albo doładować konto środkami z rachunku bankowego.

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski

Czy są jakieś opłaty za korzystanie z konta PayPal?

Dla osób indywidualnych korzystających z większości form płatności nie ma żadnych opłat. Pełny wykaz zasad możesz znaleźć TUTAJ!

Gdzie można płacić za pomocą PayPal?

Płatność przez PayPal szczególnie sprawdza się na zagranicznych portalach czy sklepach. Popularność tej formy jednak rośnie również Polsce i można używać tej metody w coraz większej liczbie sklepów i portali.  

Można też korzystać z PayPal przy płatnościach stałych - np. tych związanych z różnymi subskrypcjami (Netflix, Patronite, etc.). Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią opcję w ustawieniach swojego konta.

Co ciekawe dzięki systemowi PayPal można również przelewać pieniądze znajomym. Oczywiście w przypadku, gdy oni również posiadają konto w tym serwisie. 

Jak zapłacić za pomocą PayPal?

Podczas zakupów online wystarczy po prostu wybrać sposób płatności PayPal, zalogować się i zatwierdzić transakcję. (Warto zwrócić uwagę na to, że w niektórych przypadkach doliczona będzie opłata 3,5% wartości transakcji). 

  • Wybierz formę płatności
  • W kolejnym kroku wyskoczy okienko do zalogowania się w systemie PayPal
  • Wpisz swój adres e-mail i hasło
  • Potwierdź wysyłkę smsa z kodem bezpieczeństwa w celu podwójnej weryfikacji
  • Wpisz kod bezpieczeństwa
  • Jeśli byłeś już wcześniej zalogowany to pojawi się taka prośba o potwierdzenie tożsamości i zgody na transakcję
  • Możesz wybrać, czy skorzystać z salda konta PayPal czy podpiętej do systemu karty
  • Gotowe! Na ekranie powinno pojawić się okno z potwierdzeniem wykonanej opłaty
  • Wszystkie transakcje możesz sprawdzić na swoim koncie PayPal
Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?
Porachunki Osobiste

i

Autor: SE Porachunki Osobiste Link: https://www.youtube.com/@porachunkiosobiste
Najnowsze