Folx, podobnie jak Virgin Mobile czy Mobile Vikings, nie ma własnych nadajników i jest wirtualnym operatorem komórkowym. Dzierżawi stacje bazowe od Play. Gwarantuje użytkownikom transfer danych z prędkością 300 Mbps (odbieranie) i 50 Mbps (wysyłanie). Na razie usługa jest dostępna w dziewięciu miastach: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i w konurbacji śląskiej z Katowicami na czele.
Podstawowym kanałem komunikacji dla klientów Folx jest aplikacja mobilna. To przez nią mogą kontaktować się z operatorem nowi oraz przyszli klienci. Oprócz pracującej 24 godziny na dobę obsługi klienta, która jest dostępna na chacie, przez urządzenie mobilne można także przenieść numer do Folx. Zajmuje to od 1 do 120 dni. W aplikacji można również zamówić kartę z nowym numerem. Zaczynają się one od prefiksu 45-. Co więcej, kolejne cyfry można samodzielnie wybrać.
Zobacz: „Darmowy” roaming. Tak telekomy odbijają sobie zniesienie opłat roamingowych
Aby otrzymać i zarejestrować kartę SIM w Folx nie trzeba iść do salonu sprzedaży czy kiosku, ani zamawiać kuriera. Wystarczy zamówić ją u dostawcy – partnera Folx, korzystając z aplikacji mobilnej. Kierowca przywiezie kartę Folx do domu, a operator obiecuje, że zamówienie zostanie zrealizowane „szybciej niż pizza". Użytkownik na nawet możliwość śledzenia lokalizacji kierowcy w aplikacji.
Przynależność do Folx bazuje na zamówieniu subskrypcji. Model ten przypomina wykupienie dostępu do Spotify czy Netfliksa. Subskrypcja jest odnawiana raz na miesiąc i można z niej zrezygnować w dowolnym momencie. Użytkownik, w przeciwieństwie do Play czy Orange, nie ma do wyboru różnych ofert, tylko jeden rodzaj subskrypcji, a zasady korzystania z sieci są transparentne.
Polecamy: Roaming 2017. Co się zmienia się po 15 czerwca?
W cenie 29,99 zł miesięcznie klient Folx otrzymuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 20 GB miesięcznie transferu danych. Pakiety internetu można dokupić w cenie 1,99 zł za 1 GB. Usługi w roamingu (rozmowy, SMS-y i MMS-y) również są bezpłatne, ale pod warunkiem, że kontaktujemy się z właścicielami polskich numerów telefonu. Na terenie UE użytkownik dostaje również do wykorzystania za darmo 1,95 GB transferu danych. Po przekroczeniu tego limitu operator naliczy 4 gr. za każdy dodatkowy 1 MB. Dodatkowe pakiety na roaming poza UE, rozmowy międzynarodowe czy usługi Premium są płatne. Aby je uzyskać, należy przelać środki z karty płatniczej na konto abonenta.
Oferta Folx jest bardzo innowacyjna. Operator przyciągnął pierwszych klientów bez nakładów na reklamę. Zamiast niej zastosował system poleceń, który jest nagradzany zwolnieniem subskrybenta z opłat w określonym czasie.
Oprac. na podst. spidersweb.pl, folx.com