Dziwne odgłosy dochodzące z lasu [ZDJĘCIA]

2020-09-22 21:23 Łukasz Trybulski
Las
Autor: materiały prasowe Las, drzewa

W drugiej połowie września, tuż przed zachodem słońca możemy usłyszeć głośne basowe ryki, rozchodzące się na wiele kilometrów. Odgłosy te dochodzą z pobliskich lasów. Czym jest spowodowany hałas, który zazwyczaj kończy się dopiero o świcie?

Przez najbliższe 4 tygodnie osoby mieszkające w sąsiedztwie lasów mogą mieć problemy ze snem, spowodowane hałasem dochodzącym z lasu. W drugiej połowie września jelenie rozpoczynają okres godowy zwany rykowiskiem. W tym czasie byki, poprzez wydawanie donośnych dźwięków, rozchodzących się na wiele kilometrów, chcą odstraszyć swoich rywali. Czasem jednak ryki nie wystarczą i podczas dominacji nad chmarą łań, może dojść do walk między samcami. 

ZOBACZ TAKŻE: Tinder Plus za darmo! Jak włączyć usługę premium w popularnej aplikacji randkowej?

Jeleń na rykowisku stał się w XIX wieku obiektem zainteresowań w niemieckim malarstwie akademickim. Nieco później, motyw ten był wykorzystywany na makatkach, dywanach i innych ozdobach znajdujących się w drobnomieszczańskich domach, przez co obecnie jest uznawany za symbol kiczu i złego smaku. Punkt kulminacyjny okresu godowego jeleni w Polsce rozpoczyna się w drugiej połowie września i trwa około czterech tygodni. Ryki dochodzące z lasu można było jednak usłyszeć już pod koniec sierpnia.

Super Biznes 17 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze