zielona seria Acer 2022

i

Autor: Materiały prasowe zielona seria Acer 2022

Ekologiczne sprzęty na rynku. Najbardziej zielona seria Acera będzie większa!

2022-05-24 1:23

Dwa nowe laptopy Aspire Vero, smukły komputer typu All-in-One dla firm, nowe monitory, peryferia i projektor – to produkty, które zasilą najbardziej zieloną linię produktów Acera, czyli Vero. Do budowy każdego z nich wykorzystano plastik z recyklingu. W nowych laptopach znajdziemy najnowsze procesory Intel® Core™ 12. generacji, All-In-One został wyposażony w 24-calowy wyświetlacz IPS Full HD, a nowy projektor zapewni niezwykle wyraźne i barwne efekty.

Nowości Acer 2022

Tajwański producent ogłosił kolejne sprzęty, które będą częścią rodziny Vero. Acer dowodzi zaangażowania na rzecz zrównoważonej przyszłości konsekwentnie rozwijając tę najbardziej przyjazną środowisku serię swoich produktów. Sprzęt spod szyldu Vero w znacznej części są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu oraz z platikowych odpadów wydobytych z mórz i oceanów. Do tego sprzedawane są one w opakowaniach nadających się do recyklingu. Komputery można też w łatwy sposób demontować, co upraszcza proces naprawy i modernizacji, wydłużając ich żywotność.

- Cieszymy się, że rozszerzając gamę produktów z serii Vero kontynuujemy realizację naszej misji Earthion, która w dużym skrócie polega na rozwiązywaniu problemów środowiskowych dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań i bardziej ekologicznych produktów. Oprócz nowych modeli komputerów i monitorów, oferta Vero obejmuje teraz także urządzenia peryferyjne i projektory. Mamy tu zatem jeszcze szerszą gamę produktów zaprojektowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które zmniejszają ilość generowanych odpadów i emisję dwutlenku węgla bez wpływu na ich wydajność - powiedział Jerry Kao, jeden z Głównych Dyrektorów Operacyjnych w Acer Inc.

- Po tym, jak firma Intel ogłosiła niedawno swoje zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych, zauważyliśmy cały szereg inicjatyw w branży technologicznej na rzecz budowania komputerów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. To bardzo budujące. Dzięki ścisłej współpracy z firmą Acer, tworzymy przemyślane i wydajne urządzenia, takie jak nowości z rodziny Vero, wyposażone w procesory Intel Core 12. generacji - powiedział Josh Newman, wiceprezes i dyrektor generalny ds. innowacji mobilnych działu Client Computing Group w firmie Intel.

Kolejne modele Aspire VeroNowy komputer Aspire Vero (AV14-51) jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz Full HD. Oferuje użytkownikowi wszystkie zalety poprzednich wersji tego modelu, ale napędzany jest już najnowszym procesorem Intel® Core™ 12. generacji. Co więcej, obudowa komputera dostępna jest już nie tylko w charakterystycznej odmianie szarości (Cobblestone Grey), lecz także w pięknym odcieniu błękitu (Mariana Blue). Moc procesora w połączeniu z potencjałem karty graficznej Intel® Iris® Xe i modułem Wi-Fi 6 sprawia, że urządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi efektowna i efektywna praca kreatywna oraz skuteczna komunikacja online. Mamy tu również bogaty wybór portów i złącz, w tym Thunderbolt™ 4/USB typu C i dwa porty USB 3.2 pierwszej generacji typu A, z których jeden może służyć do ładowania urządzeń mobilnych nawet wtedy, gdy system jest wyłączony.

Z kolei drugi nowy model Aspire Vero (AV15-52) jest wyposażony w 15-calowy wyświetlacz Full HD i podobnie jak w przypadku modelu AV14-51, w jego wnętrzu znajdziemy nowy procesor Intel Core 12. generacji, dzięki któremu korzystanie z najnowszych aplikacji biurowych i rozrywkowych nie będzie żadnym wyzwaniem. Dzięki obecności dwóch portów USB 3.2 pierwszej generacji typu A i portu Thunderbolt 4/USB typu C, urządzenie zapewnia sprawną wymianę danych, stabilną łączność z siecią i możliwość szybkiego ładowania urządzeń mobilnych. Komputer dostępny w kolorze czarnym (Starry Black) oraz w tradycyjnym kolorze szarym (Cobblestone Grey). Zastosowana tu kamera Full HD gwarantuje świetną jakość obrazu podczas wideokonferencji.

Urządzenia, opracowane wspólnie z firmą Intel, będą spełniać wymagania standardu Intel Evo w zakresie szybkości reakcji, natychmiastowego wybudzania, czasu pracy na baterii, szybkiego ładowania i współpracy z innymi urządzeniami.

Zarówno 14-, jak i 15-calowy Aspire Vero są wyposażone w touchpady OceanGlass™, wykonane z odpadów plastikowych wydobytych z mórz i oceanów. Podobnie jak w poprzednich modelach, w obudowie obydwu nowych modeli Aspire Vero zastosowano 30% plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR), który charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością. Jego produkcja pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 21%. Obramowanie ekranu laptopa składa się w 30% z plastiku PCR, a klawisze - w 50% plastiku PCR, co jeszcze bardziej zmniejszyło poziom śladu węglowego powstającego w procesie produkcji urządzenia. Poza tym obudowa nie została pokryta żadną farbą. Naprawa i modernizacja komputera są wyjątkowo proste dzięki zastosowaniu dolnej pokrywy, którą można łatwo zdjąć korzystając ze standardowego śrubokrętu, kiedy zaistnieje potrzeba np. wymiany pamięci RAM i dysku SSD. Takie rozwiązanie zdecydowanie wydłuża okres eksploatacji urządzenia.Wewnętrzne opakowanie laptopa to sprytnie zaprojektowane wielofunkcyjne pudełko z wewnętrzną przegrodą, którą można złożyć do formy trójkątnej podstawki pod laptopa. To innowacyjnie zaprojektowane opakowanie skutecznie chroni komputer i składa się w 85% z papieru makulaturowego. Mamy tu też futerał na laptop, wykonany w 100% z tworzyw przemysłowych pochodzących z recyklingu (PIR), a także dodatkowy arkusz ochronny (wykonany również w 100% z PIR) umieszczonym między wyświetlaczem a klawiszami.

EKG 2021. Koniec wydawania fortuny na sprzęt gamingowy?! Ryszard Hordyński o rozwoju sieci 5G

Komputer Acer Veriton Vero All-In-OneKomputer Veriton Vero all-in-one (VVZ4694G) został zaprojektowany z myślą o firmach dbających o środowisko a także o użytkownikach pracujących z domu, poszukujących wydajnego komputera o niewielkich rozmiarach. Elegancka konstrukcja idzie w parze z 24-calowym wyświetlaczem IPS Full HD oferującym użytkownikowi szeroki kąt widzenia i imponujący stosunek ekranu do obudowy wynoszącym 88%, co jest zasługą wyjątkowo smukłego obramowania. Urządzenie można również zamocować na ścianie korzystając z uchwytu VESA, aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca na biurku.Komputer Veriton Vero AIO składa się w 30% z plastiku pochodzącego z recyklingu, a w zestawie znajduje się także klawiatura i mysz – również wykonane z materiałów PCR. Opakowanie nadaje się w 100% do recyklingu, a bezśrubową tylną pokrywę można łatwo zdjąć w celu modernizacji lub naprawy urządzenia, co zdecydowanie wydłużenia jego okres eksploatacji.

Veriton Vero jest naszpikowany po brzegi nowoczesną technologią. Znajdziemy tu najnowszy procesor Intel® Core™ i9 12. generacji, oddzielną kartę graficzną NVIDIA GeForce® MX550 i do 64 GB pamięci DDR4 3200 MHz pracującej w trybie dwukanałowym, co umożliwi obsługę wymagających aplikacji rozrywkowych i oprogramowania profesjonalnego - tak dzisiaj, jak i jeszcze przez wiele lat. Standard Wi-Fi 6E (802.11ax) zapewnia stabilną łączność sieciową, a porty USB 3.2 2x2 typu C gwarantują szybki transfer danych na poziomie 20 Gb/s. Mamy tu także dwa dyski SSD M.2 obsługują do 2 TB pamięci masowej. W Veriton Vero zastosowano również technologię BlueLightShield, obejmującą trzy poziomy filtrów światła niebieskiego. Najwyższy z nich redukuje emisję światła niebieskiego nawet do 30%.Ochrona danych wrażliwych jeszcze nigdy nie była tak istotna jak w dzisiejszych czasach. Komputer Veriton Vero jest wyposażony w funkcję Windows Hello, która wykorzystuje skaner podczerwieni do rozpoznawania twarzy, a moduł TPM (Trusted Platform Module) 2.0 zwiększa bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Ponadto zintegrowany inteligentny czujnik Tobii Aware blokuje i zamazuje obraz wyświetlany na ekranie, jeśli np. inny użytkownik będzie próbował uzyskać dostęp do komputera. Wbudowana kamera internetowa 5 MP wyposażona jest w zasłonę, dzięki której można ukryć poufne dane. Kamera może być skierowana w stronę użytkownika w czasie prowadzenia rozmów wideo lub w stronę pomieszczenia, kiedy bierzemy udział w wideokonferencji w większym gronie.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?

Cena i dostępność

Laptop Acer Aspire Vero (AV14-51) w regionie EMEA dostępny będzie w sierpniu 2022 r., w cenie od 899 euro.Laptop Acer Aspire Vero (AV15-52) w regionie EMEA dostępny będzie w sierpniu 2022 r., w cenie od 999 euro.Komputer Acer Veriton Vero (VVZ4694G) AIO w regionie EMEA dostępny będzie w lipcu 2022 r., w cenie od EUR 919 euro.Monitor Acer Vero CB273 trafi do sprzedaży w regionie EMEA w trzecim kwartale 2022 r., w cenie od 399 euro.Monitor Acer Vero B247YG trafi do sprzedaży w regionie EMEA w trzecim kwartale 2022 r., w cenie od 269 euro.Projektor Acer Vero PD2325W trafi do sprzedaży w regionie EMEA w trzecim kwartale 2022 r., w cenie od 549 euro.Zestaw klawiatura + mysz Acer Vero w regionie EMEA dostępny będzie w listopadzie 2022 r., w cenie od 69,99 euro.Mysz Acer Vero w regionie EMEA dostępna będzie w listopadzie 2022 r., w cenie od 24,99 euro.Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu.

Najnowsze