To będzie hit!

Eska World. Polacy tworzą pierwszy na świecie metaverse dla słuchaczy radia

2022-11-02 14:01 Materiał sponsorowany

VELES Productions przygotowuje pierwszą na świecie platformę metaverse dla nadawcy radiowego. ESKA World będzie też zawierał rozwiązania nieznane dotychczas w żadnym innym wirtualnym świecie. Polska spółka tworzy dla Radio ESKA świat 3D serwujący interaktywną rozrywkę powiązaną z muzyką serwowaną przez radio. To pierwsza platforma dla fanów muzyki, a także dla artystów, która pozwoli tworzyć teledyski i koncerty metaversowe dla gwiazd, w tym występy na żywo.

Metawersum Eska World. Nowa wirtualna przestrzeń pozwoli na przekraczanie granic

Wydarzenia zaplanowane w w ESKA World takie jak: konkursy, questy (misje) będą na bieżąco aktualizowane, odpowiadając na sytuacje występujące w świecie fizycznym, ale nierzadko przedstawiane będą z przymrużeniem oka. Nowa wirtualna przestrzeń umożliwi jej użytkownikom przekraczanie wszelkich granic, dzięki czemu dostępne staną się dla nich przeżycia takie jak lot w kosmos czy spotkanie z muzycznym idolem. ESKA World umiejscowiony na lewitujących wyspach posiadać będzie też portale do innych światów metaverse.

Na czym polega unikalna właściwość Eska World?

Unikalna właściwość ESKA World to współpraca z partnerami biznesowymi platformy poprzez udostępnianie przestrzeni reklamowych, możliwości handlowych i usługowych.

– Podczas zanurzenia się w ESKA World marki będą mogły oferować usługi oraz towary, a konsumenci robić zakupy, zamawiać i wysyłać bezpośrednio z cyfrowego świata do tego fizycznego. To przełom w integracji świata rozrywki, gier i biznesu – podkreśla Artur Paprocki, prezes VELES Productions.

Bank Pekao SA dołączył do projektu Eska World

Do projektu ESKA World dołącza bank Pekao SA tworząc galerię sztuki NFT PeoPay.

Pekao jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, zastosował w praktyce biometrię w bankowości. Jako pierwsi uruchomiliśmy Biuro Maklerskie i TFI. W ostatnim czasie też jako pierwsza uniwersalna instytucja finansowa na świecie stokenizowaliśmy sztukę. Lubimy być pierwsi. Wkroczenie do świata metaverse z NFT to nasz kolejny innowacyjny krok. Nasza obecność w świecie ESKA World to efekt konsekwentnego podążania za najnowszymi trendami, które wpisują się w naszą strategię – wyjaśnia Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao SA, nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.

ESKA World wykorzystujący Unreal Engine 5 to połączenie rozgrywki Massive Multi Player (MMORG) oraz streamingu radia na żywo. Twórcy ESKA World planują wykorzystać technologię blockchain do tworzenia unikatowych wydarzeń, obiektów oraz prowadzenia płatności.

Pierwsze na świecie metawersum budowane przez stację radiową

– ESKA World to pierwsze na świecie metawersum budowane przez stację radiową. Łączy cechy gier komputerowych, sklepów online, tokeny NFT i rozrywkę muzyczną. Oferuje ciekawe połączenie tradycyjnych światów wirtualnych o wysokiej jakości grafice z technologią blockchain rewolucjonizującą rozliczenia finansowe – mówi prof. Krzysztof Piech, dyrektor Centrum Technologii Blockchain na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Goście ESKA World będą mogli bezpłatnie korzystać z platformy na swoich komputerach i konsolach oraz wykorzystywać aplikację mobilną ESKA w celu kolekcjonowania przedmiotów, realizowania płatności oraz stylizacji i modyfikacji swojej cyfrowej postaci zwanej awatarem.

Najnowsze