O zmianie właściciela PizzaPortalu informowano już w sierpniu. AmRest sprzedał wszystkie udziały spółki Restaurant Partner Polska hiszpańskiej firmie Glovoapp23. Za polską platformę Hiszpanie zapłacili ponad 30 mln euro. Obecnie Glovo działa w 26 państwach i 250 miastach, generując miliard euro przychodów. Większość zamówień, w których pośredniczy aplikacja to dostawy jedzenia, ale funkcjonalność serwisu jest znacznie większa. Na liście partnerów Glovo znajdziemy m.in. lokale AmRestu, takie jak KFC czy Starbucks, McDonald's czy popularne sklepy, takie jak Biedronka i Żabka. Co ciekawe, poprzez aplikację możemy zlecić zrobienie zakupów kurierowi nawet w aptece (ale tylko w przypadku leków bez recepty). Interesującym rozwiązaniem są zakupy spożywcze SuperGlovo, dostarczane z magazynu właściciela aplikacji.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jeden post na Instagramie wart milion dolarów! Tak zarabia Kim Kardashian
Rejestracja w serwisie jest darmowa. Koszty dostawy uzależnione są od dystansu, jaki ma do pokonania kurier. Dokładną cenę zamówienia poznajemy już w momencie jego złożenia, chyba, że zlecamy kurierowi samodzielne zrobienie zakupów.
Glovo akceptuje karty kredytowe i debetowe wydawane przez Visa, MasterCard i American Express. W Polsce aplikacja działa w takich miastach jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Poznań i Katowice.
Właściciele platformy chcą otworzyć w Polsce pierwsze poza Barceloną centrum technologiczne i zbudować liczący 300 osób zespół specjalistów. Polski zespół ma stanowić połowę zaplecza technologicznego Glovo.