Greenpeace protestuje przeciwko elektrowniom atomowym

2011-04-14 9:55

Greenpeace zaprotestowało przeciwko energii atomowej. Na kominie (chłodni kominowej) jednej z hiszpańskich elektrowni atomowych pojawił się obraz przypominający postać z "Krzyku" Edwarda Muncha. Zamiast ust twarz miała symbol energetyki jądrowej.

Twarz pojawiła się na chłodni kominowej w Confrentes, niedaleko Walencji. Na napisie poniżej przerażającej twarzy aktywiści z Greenpeace wyświetlali napis "Nigdy więcej Fukushimy".

Akcja zielonych związana jest z kryzysem po trzęsieniu ziemi w Japonii. Elektrownia w Fukushimie do dziś nie została wygaszona, poziom zagrożenia każdego z reaktorów określa się na pięć punktów w siedmiostopniowej skali (im więcej, tym gorzej).

Patrz też: CHMURA RADIOAKTYWNA znad Japonii nadciąga nad Polskę

Całą katastrofę oszacowano na siedem punktów w 7-stopniowej skali. Tyle samo punktów dostała tylko jedna katastrofa energetyki jądrowej w przeszłości - wybuch reaktora w Czarnobylu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze