Kalendarz adwentowy IKEA powraca. Od kiedy w sprzedaży?

i

Autor: pixabay/ mat. IKEA

Logistyka

IKEA ogłasza zmiany. Dostawy do klientów przyspieszą

2023-11-17 15:25

Ikea zdecydowała się na inwestycję, która znacznie przyśpieszy czas dostaw w Warszawie i okolicach, a także na Podlasiu. Lokalne Centrum Dystrybucji koło Nadarzyna ma być nowym rozdziałem w logistyce szwedzkiej sieci sklepów meblowych. Co więcej, inwestycja przybliży cel jakim jest zeroemisyjny transport.

Całkowita zeroemisyjność do końca 2024 r. To cel sieci Ikea

Ikea stawia na transport przy użyciu środków transportu z napędem elektrycznym. Dostawy do klientów mają być docelowo zeroemisyjne. Już teraz większość zamówień na terenie Warszawy jest realizowana przy użyciu samochodów elektrycznych.

– Dzięki otwarciu nowego magazynu możemy zoptymalizować całą siatkę logistyczną w kraju, a w konsekwencji efektywniej zarządzać kosztami dystrybucji. Od września br. zamówienia dla klienta warszawskiego są w pełni realizowane przez nowe centrum dystrybucji Ikea. Nowy magazyn pozwala nam realizować wzrastającą liczbę zamówień klientów z kanału e-commerce z woj. podlaskiego i mazowieckiego oraz usprawnić procesy ze zbieraniem oraz wysyłką produktów Ikea. Dzięki temu klienci mogą otrzymać swoje zamówienie już następnego dnia – deklaruje cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl Paweł Auguścik, kierownik ds. operacyjnych i kontraktu w Ikea Distribution Services.

Magazyn sieci Ikea w Nadarzynie znacznie przyspieszy dostawy

Magazyn Ikea w gminie Nadarzyn został powierzony firmie zewnętrznej - ID Logistics. Zastosowano tam logistyczną innowację – kilkadziesiąt ładowarek do samochodów elektrycznych. Powierzchnia magazynu to ponad 20 tys. mkw.

Sieć sklepów Ikea w Polsce

Sieć Ikea to obecnie 22 lokalizacje na które składają się sklepy i centra zamówień. Sklepy zlokalizowane są w większości miast wojewódzkich.

Pieniądze to nie wszystko - Leszek Balcerowicz

Quiz PRL. Służba zdrowia w PRL

Pytanie 1 z 10
Do pobierania krwi używało się:
Służba zdrowia w PRL
Najnowsze