Investigation Discovery Channel partnerem medialnym This is the Zodiac Speaking. Ruszyłą zbiórka gry na Kickstarterze

2020-08-07 3:20 Łukasz Trybulski
 This is the Zodiac Speaking
Autor: Materiały prasowe This is the Zodiac Speaking

Klabater S.A. poszerza i wzmacnia współpracę z amerykańską grupą Discovery. Poza flagowym wspólnym projektem Moonshiners oraz planowanym tytułem opartym na licencji programu Animal Planet, do gier wspieranych przez Discovery dołącza This is the Zodiac Speaking od Punch Punk Games. Partnerem medialnym tytułu został kanał Investigation Discovery (ID), lider na amerykańskim rynku telewizyjnym true crime, będący własnością grupy Discovery.

ID wesprze grę marketingowo między innymi za pomocą swoich mediów społecznościowych (globalnych i lokalnych, które śledzą miliony fanów), strony www, jak również kampanii reklamowej na antenie stacji. To wsparcie może się okazać szczególnie cenne w kontekście kampanii, która właśnie rusza w serwisie Kickstarter. Klabater ma już za sobą dwie udane zbiórki, tym razem tytuł idealnie wpisuje się w rynek amerykański, najważniejszy z perspektywy kampanii kickstarterowej.  Właściciele kanału uznali grę This is the Zodiac Speaking za perfekcyjne dopełnienie tematyki stacji, jak i portfolio całego ID. W planach jest również wsparcie tytułu poprzez sklep online należący do ID, w którym będą dostępne gadżety związane z grą. 

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga! Hakerzy przejęli konto bankowe i mają dostęp do e-maila? Co zrobić? [PORADNIK]

- Grupa Discovery po raz kolejny doceniła nasze oryginalne i niesztampowe portfolio. Bardzo się cieszę, że kanał ID odnalazł w This is the Zodiac Speaking naturalnego „partnera” do współpracy. Dzięki globalnemu charakterowi stacji gra, która już przed premierą zebrała wiele dobrych opinii, otrzyma teraz dodatkowe, potężne medialne wsparcie. To dobry wstęp przed naszą kluczową współpracą z Discovery przy tytule Moonshiners. To także okazja do dalszego rozwoju Klabatera, jak i zwiększania zasięgów marketingowych naszych produkcji – ocenia Michał Gembicki, członek zarządu Klabater S.A.

This is the Zodiac Speaking to thriller psychologiczny, gra oparta na prawdziwej i będącej już elementem amerykańskiej popkultury, historii seryjnego mordercy ze Stanów Zjednoczonych, Zodiaka. Choć policja i detektywi analizujący morderstwa wytypowali kilku podejrzanych, nigdy nikomu nie postawiono zarzutów… 

W This is the Zodiac Speaking gracz wcieli się w postać Roberta Hartnella, dziennikarza na co dzień mieszkającego w San Francisco i zatrudnionego w jednej z lokalnych gazet. Pewnego dnia odbiera on tajemniczy telefon, a głos w słuchawce wypowiada słynne ‘Hello, this is the Zodiac speaking’… To zdarzenie w sposób nieunikniony doprowadzi do konfrontacji dziennikarza z mordercą. Przeszłość Hartnella, morderstwa dokonane przez Zodiaka oraz fascynacja zabójcą, sprawią że protagonista nie raz stanie przed pytaniem, o co toczy się gra? Kto jest łowcą, a kto zwierzyną?

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Quake i Quake II będą za darmo. Musicie się pośpieszyć

This is the Zodiac Speaking to gra stworzona przez niezwykły zespół artystów. Poza utalentowanymi developerami ze studia Punch Punk Games (odpowiedzialnymi m.in. za znakomite Apocalipsis: Harry at the End of the World), wśród twórców znalazł się jeden z najlepszych polskich pisarzy młodego pokolenia, laureat Paszportów Polityki, Łukasz Orbitowski, który odpowiada wraz z Krzysztofem Grudzińskim za scenariusz gry. 

Za muzykę w grze odpowiada AGIM, niestrudzony innowator w dziedzinie muzyki elektronicznej. Artysta stworzył oryginalny i odważny soundtrack do gry, będący mieszaniną inspiracji muzyką filmową oraz dźwięków etniczych, mających potęgować poczucie grozy w grze. Sountrack zostanie wydany w wersji elektronicznej oraz na winylu przez legendarną wytwórnię Pias Recordings, która podjęła współpracę z Klabaterem. This is the Zodiac Speaking zadebiutuje 24 września na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Kampania na Kickstarterze zakończy się 4 września.

Top 5 najseksowniejszych postaci z gier komputerowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze