Podpisana została umowa inwestycyjna określająca warunki przejęcia komunikatora GG, jego kodu źródłowego, domen internetowych z nim związanych, sprzętu serwerowego a także znaków towarowych i logotypów. Charakterystyczne słoneczko będzie należało do marki handlowej zajmującej się realizacją przelewów międzynarodowych pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.
Zobacz także: Kontrolerzy protestują przeciwko pracy w niedziele
Jak pisze w serwisie LinkedIn Roman Remus, wiceprezes England.pl zakup GG wpisuje się w strategię rozwojową England.pl. Dotychczas firma specjalizowała się w obłudze klientów z Polski i Angli, jednak w ubiegłym roku za pośrednictwem KNF rozszerzyli swojeu sługi na wszystkie państwa Unii Europejskiej. Zakup Gadu-Gadu to ukłon w ich stonę, a także element długofalowej strategii biznesowej.
Nie wiadomo ile England.pl zapłacił za GG. Wiadomo, że jego kupno wcześniej bezskutecznie negocjowała Grupa Sare. W czerwcu 2016 roku ogłosili oni przejęcie komunikatora za około 2,4 mln złotych, jednak we wrześniu wycofali się z transakcji.
Sprawdź też: Tak ojciec Rydzyk omija zakaz handlu w niedzielę [WIDEO]
Xevin Consulting Limited był właścicielem platformy od listopada 2015 roku. Wcześniej należała ona do grupy Allegro-GG. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl w ostatnich latach Gadu-Gadu oraz związane z nim serwisy zanotowały duże spadki odwiedzalności. Według badania Gemius/PBI w sierpniu ub.r. desktopowy komunikator GG miał 1,33 mln realnych użytkowników, a serwis GG.pl - 321,4 tys. użytkowników i 45,6 mln odsłon.
Źródło: wirtualnemedia.pl