NavRoad umie już omijać korki

2009-12-17 16:09

Nawigacje NavRoad zyskały właśnie bardzo przydatną funkcję. Mimo, że nie korzystają z systemu TMC (nieistniejącego zresztą w Polsce), to potrafią przewidzieć i ominąć drogowe zatory. Wszystko dzięki zastosowaniu szóstej edycji AutoMapy.

W całej Europie w omijaniu korków pomaga TMC - system radiowy, który zbiera informacje o natężeniu ruchu, a następnie wysyła je do odbiorników. Jeśli nasze radio lub nawigacja jest w taki odbiornik wyposażona, wtedy możemy zareagować i zmienić trasę. Proste i nawet skuteczne, ale nie w Polsce. W naszym kraju TMC nie funkcjonuje...

Ale i na to znalazła się metoda. W swoich najnowszych nawigacjach - NR460BT oraz NR560BF - NavRoad zastosował najnowszą wersję AutoMapy 6.0 i system AutoMapa Traffic. Informacje o korkach są tworzone przez samych kierowców i rozsyłane do innych użytkowników systemu przez satelitę. Niepotrzebne są żadne inne połączenia - ani radiowe, ani telefoniczne.

Jak to działa w praktyce? Na razie system raczkuje, więc jego skuteczność pozostawia jeszcze trochę do życzenia. Rozwiązanie AutoMapy szybko jednak zyskuje popularność i może się okazać, że już za kilka miesięcy informacje te będą bardziej wiarygodne i szybciej aktualizowane niż w przypadku działających u naszych zachodnich sąsiadów przestarzałych systemów TMC.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze