Nawigacja samochodowa do iPhone'a - Sygic AURA Professional

2010-07-13 9:54

Firma Sygic wprowadziła na rynek polski program Sygic AURA Professional, który ma łączyć zalety nawigacji GPS 3D z sieciami społecznościowymi. Program wykorzystuje mapy firmy TeleAtlas, rozbudowaną bazę danych POI, geotagowany serwis wiki i informacje z przewodników po mieście.

AURA wyświetla rzeczywisty widok 3D uwzględniający wysokość i rzeźbę terenu oraz zabudowę, wykorzystując teksturowane modele budynków. Używa technologii akceleracji 3D dostępnej na iPhonie. Nawigacja ma charakteryzować się szybkim mechanizmem wyliczania tras, oferuje asystenta pasa ruchu, informacje drogowe w tym ograniczenia prędkości i radary.

Program umożliwia bezpośrednie wyszukiwanie kontaktów z możliwością komunikacji telefonicznej. Mechanizmy społecznościowe pozwalają wymieniać informacje o ciekawych miejscach i obszarach z innymi użytkownikami programu. Program jest w pełni funkcjonalny w wersji offline, jednak pozwala znacznie poszerzyć zasób informacji korzystając z Internetu.

Przechodząc w tryb online można sprawdzać status i lokalizację znajomych, pogodę, stan zakorkowania dróg, jak również wymieniać się na przykład danymi miejsca spotkania. Nawigacja potrafi prowadzić zarówno po drogach, jak i chodnikach oraz ścieżkach w przypadku pieszych. AURA oferuje informacje o ciekawych miejscach bazując na danych z przewodników i Wikipedii.

AURA została zaprojektowana dla najnowszej generacji smartfonów i urządzeń nawigacyjnych, takich jak iPhone, Google Android czy Windows Phone 7. Obecnie dostępna jest dla iPhone, wkrótce zostaną udostępnione pozostałe wersje.

Program do nawigacji Sygic AURA Professional (cała Europa) dostępny jest dla urządzeń iPhone w cenie 69.00 euro.

Polecamy również na Chip.pl: Nikon przedstawia... najnowsze zdjęcia kosmosu

Najnowsze