Nowa funkcja w Uberze. Bez dodatkowego potwierdzenia możesz nie pojechać

2020-07-29 18:39 Łukasz Trybulski
UberPOP: Prywatna taksówka dla każdego
Autor: archiwum se.pl Dzięki współczesnym technologiom w dzisiejszych czasach na przejazdach można zaoszczędzić. Nowoczesna aplikacja oferująca możliwość usługi wspólnych przejazdów właśnie wkracza na polski rynek.

W ostatnim czasie bezpieczeństwo ma dla wszystkich głównie jeden wymiar. Po wprowadzeniu dodatkowych środków ostrożności w celu walki z pandemią koronawirusa Uber przypomina jednak, że podróże powinny być bezpieczne pod wieloma względami i przedstawia kolejną funkcję bezpieczeństwa. Już od tego tygodnia użytkownicy aplikacji dostaną możliwość dodatkowego zabezpieczenia swojego przejazdu 4-cyfrowym kodem PIN, który będzie musiał być zweryfikowany każdorazowo przez kierowcę jeszcze przed rozpoczęciem przejazdu.

Jak to działa?
Uber stał się dla wielu z nas pierwszym wyborem w poszukiwaniu transportu. Dlatego też widok podjeżdżających aut, zabierających kolejnych pasażerów nikogo nie dziwi. Aby zapobiec sytuacji, w której pasażer wsiada do niewłaściwego auta, firma wprowadza kolejną funkcję bezpieczeństwa. Jest ona dostępna od dzisiaj w Ustawieniach aplikacji. W zakładce Ustawienia należy wybrać opcję  „Zweryfikuj przejazd” i ustawić PIN, jako domyślny sposób weryfikacji na każdym przejeździe, lub tylko w godzinach między 21:00 a 6:00 rano. Po uruchomieniu funkcji, przed podróżą użytkownik będzie otrzymywać dedykowaną dla przejazdu kombinację cyfr. Po przyjeździe kierowcy na miejsce odbioru należy podać kod lub pokazać go na ekranie telefonu. Po wpisaniu poprawnego kodu przez kierującego aplikacja pozwoli na rozpoczęcie podróży. Bez poprawnej weryfikacji, przejazd nie będzie możliwy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uber się zmienia. Nowe warunki przejazdów i ceny kursów Ubera [SZCZEGÓŁY]

Działania na rzecz bezpieczeństwa
Dotychczas, zamawiając przejazd użytkownicy mieli dostęp do takich informacji jak: model samochodu, numer rejestracji, imię, zdjęcie oraz ocena kierowcy. Podróżujący powinni weryfikować podane dane przed wejściem do samochodu. Weryfikacja na podstawie kodu PIN zwiększy ochronę oraz poczucie bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i użytkownikom, którzy będą pewni, że znajdują się w odpowiednim pojeździe.

- Dokładamy wszelkich starań, aby przejazdy oferowane za pośrednictwem aplikacji Uber były bezpieczne zarówno dla pasażerów jak i kierowców. Weryfikacja kodem PIN to kolejny przykład, jak wykorzystać nowoczesną technologię w celu podnoszenia poziomu bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że rozwiązanie to pomoże uniknąć przypadków, w których pasażer wsiądzie do nieodpowiedniego pojazdu. Dalej będziemy dokładać starań, by oferować najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania dla pasażerów i kierowców korzystających z platformy - Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Polska.

Izera - film promocyjny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze